REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

17. Zgierska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Zgierzanie pielgrzymować będą do Częstochowy dniach 20.08.-27.08.2010 r. Trasa wieść będzie m.in. przez Konstantynów Łódzki, Pabianice, Bełchatów, Kamieńsk, Skrzydlów. Zapisy na 17. Zgierską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę będą prowadzone w dniach od 9-19.08.2010 r. w domu parafialnym Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu (przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5) w godz.:
 
  • 18.00-19.00 w dni powszednie,
  • 19.00-20.00 w niedziele i święto Matki Bożej Zielnej (tj. 15. sierpnia). 
 
Informacje praktyczne:
Koszty związane z ubezpieczeniem pielgrzymów wynoszą: studenci – 45,00 zł, osoby pracujące – 50,00 zł. Przy zapisie każdy pielgrzym otrzyma książeczkę pielgrzyma, obrazek na intencje, znaczek z patronem pielgrzymki (św. Piotrem Apostołem) oraz koszulkę. Przy zapisach należy podać niezbędne do ubezpieczenia dane osobowe, w tym nr PESEL i adres; osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce tylko za zgodą rodziców/opiekunów. Wszystkie osoby, które nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak do Częstochowy, mogą uczestniczyć w niej jako duchowi pielgrzymi, otrzymując specjalne książeczki i znaczki.
 
Tradycyjnie istnieje możliwość zakupu noclegów w Częstochowie (w internacie lub w jednym z domów prowadzonych przez siostry zakonne) oraz możliwość powrotu do Zgierza autokarami. Bliższe informacje dotyczące opłat za noclegi i autokary dostępne będą przy zapisach.
 
Organizatorzy docenią pomoc przy bagażach oraz w ramach służby porządkowej. Zainteresowani mogą zgłaszać się przy zapisach.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność