REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

2:1 Artyści kontra Politycy

W specjalnym meczu piłki siatkowej z okazji akcji „Paka dla Uczniaka” po bardzo emocjonującej i wyrównanej grze Zgierscy Artyści pokonali Zgierskich Polityków 2:1. Mecz odbył się 28 sierpnia w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu.

Mecz siatkówki był głównym punktem akcji „Paka dla Uczniaka”, której celem była zbiórka artykułów szkolnych dla potrzebujących dzieci z naszego miasta. Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG zaprosiło do niego po jednej stronie zgierskich artystów, tancerzy, muzyków oraz twórców filmowych, po drugiej zaś zgierskie władze, radnych miejskich oraz radnych powiatu.

Skład drużyny Artystów: Agata Drewnicz-Kaczmarek (kapitan), Agnieszka Niedźwiedź, Anna Perek, Agata Świerczyńska, Michał Grodecki, Tomasz Junde, Tomasz Ogrodowczyk, Jakub Pyrzanowski, Jakub Szymański i Jakub Zaręba.
Skład drużyny Polityków: Bogumiła Kapusta (kapitan), Katarzyna Kupis-Wojciechowska, Justyna Zielińska, Aleksander Frach, Piotr Jatczak, Tomasz Kupis, Stefan Pelikan, Adam Stępniak i Michał Stępniak.

W pierwszym secie lepiej grali Artyści, którzy prowadzili już nawet 16:10. Politycy zmotywowali się i doprowadzili do wyrównanej końcówki, którą jednak nieznacznie przegrali 23:25. Druga część meczu także cechowała się wyrównaną grą punkt za punkt, z czasem natomiast przewagę zdobyli Politycy, którzy pokonali Artystów 25:21. Na ostatni set obie drużyny wyszły w bojowych nastrojach. Początek należał do Polityków, którzy przy zmianie stron prowadzili 13:11, utrzymując także prowadzenie niemal do samego końca (wynik 24:22).Politycy nie wykorzystali kilku piłek meczowych i ostatecznie to Artyści zwyciężyli 28:26 w secie i 2:1 w całym meczu.

Zarówno Artystów, jak i Polityków należy pochwalić za bardzo dobry poziom sportowy meczu. Niemal wszystkie akcje były bardzo zacięte, zawodnicy bronili piłek rzucając się z poświęceniem na piasek albo nawet wpadając w krzaki przy boisku, nie raz pojawiały się asy serwisowe. Gra toczyła się w duchu fair play i choć nie brakowało momentów kontrowersyjnych to wszyscy z uśmiechem podziękowali sobie za mecz, stając do pamiątkowego zdjęcia. Świetnie bawiła się również zgromadzona publiczność, która dopingowała grających na boisku Artystów i Polityków używając do tego transparentów i pomponów.

Przyszliśmy tu, bo zapowiadano nam tak dobry mecz, jak na Eurosporcie. I nie zawiedliśmy się – mówili w czasie zawodów komentatorzy, Kuba Niedziela i Piotr Tołłoczko.

Po zakończonym meczu zawodnicy z obu drużyn otrzymali pamiątkowe podziękowania za udział w meczu i wsparcie akcji „Paka dla Uczniaka”.

Jako organizatorzy gorąco dziękujemy wszystkim grającym za pomoc w zbiórce artykułów szkolnych i bardzo fajnie spędzony czas – mówił po meczu Łukasz Cezary Adamski ze Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich EZG. – Szczególnie gratulujemy oczywiście zwycięskiej drużynie Artystów, ale tak naprawdę dziś wygrali wszyscy, a zwłaszcza potrzebujące dzieciaki. Jesteśmy zadowoleni z poziomu meczu, a także z jego odbioru, bo widać było, że ludzie zgromadzeni w ogrodzie MOK dobrze się bawią. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zorganizować za rok rewanż, choć być może w innej dyscyplinie.

Podziękowania należą się także Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie boiska do siatkówki, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, który wypożyczył piłki oraz tablicę z punktami, firmie Art Studio Event, która wypożyczyła nam trybuny, a także Klubowi AgRafKa za wcześniejsze otwarcie i umilanie czasu publiczności.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają