REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

22 września – Dzień bez samochodu, nie w Zgierzu

W ramach obchodzonego w całej Europie Tygodnia Zrównoważonego Transportu w wielu miastach Polski 22 września kierowcy mogą skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Do legalnej jazdy na gapę wystarczy jedynie ważny dowód rejestracyjny auta. Akcja zachęcić ma do korzystania ze zbiorowych środków transportu. Mogą tak uczynić mieszkańcy Warszawy, Szczeciny czy bliskiej Łodzi, jednak nie Zgierza. 

Dlaczego? Aby akcja była możliwa do przeprowadzenia uchwałę zwalniającą część mieszkańców z opłat w tym dniu musieliby podjąć zgierscy radni. Tak się nie stało.  
Mimo chęci przeprowadzenia takiej akcji w Zgierzu, mamy związane ręce. Być może będziemy mogli przeprowadzić takie działania w przyszłości. Postaram się zwrócić uwagę na tą kwestię – zapowiada Mariusz Miśkiewicz pełniący obowiązki kierownika Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu. 
To czego nie udało się zrobić w Zgierzu stosują z powodzeniem innie miasta w Polsce. Wrocław poszedł jeszcze dalej i w czwartek nikt z podróżnych nie zapłaci za przejazd, bo kasowniki na ten dzień mają być zaklejone. 
 
22 września – „Dzień bez samochodu” organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, którego pomysłodawcą jest Komisja Europejska.
 

Inne

Ciekawe artykuły