REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

31 członków grupy Garbatego trafi przed sąd

Już niedługo na ławie oskarżonych przed łódzkim Sądem Okręgowym stanie 31 osób działających w gangu „Garbatego” – 48-letniego Jacka W. Grupa dokonywała przestępstw na terenie Łodzi, Zgierza oraz Białej.

Prokuratora postawiała zatrzymanym 150 zarzutów, a samemu "Garbatemu" 50. Skąd tak duża ich ilość? Gang był bowiem dość wszechstronny. Zajmował się sprowadzaniem i wprowadzaniem do obrotu narkotyków z państw Ameryki Południowej i Środkowej, handlem nielegalnym spirytusem, kradzieżą aut, wyłudzaniem kredytów, usług telekomunikacyjnych na szeroką skalę, wymuszeniami rozbójniczymi, a także podrabianiem dokumentów. 
 
Miejscem spotkań współpracowników był pub przy ul. POW w Łodzi, który wykorzystywany był również jako skład narkotyków oraz spirytusu. 
 
Pierwsze uderzenie w grupę zadali policjanci Centralnego Biura Śledczego wraz z prokuratorami Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi  23 kwietnia 2009 r.  Tego dnia nad ranem niemalże jednocześnie kilkudziesięciu policjantów wkroczyło do 8 domów i mieszkań na terenie Łodzi i powiatu zgierskiego. Zatrzymanych zostało osiem osób, wśród nich boss Jacek W. o pseudonimie Garbaty. Było to konsekwencją prowadzonego wspólnie z prokuraturą śledztwa w sprawie grupy przestępczej działającej od kilku lat na terenie centralnej Polski. Wówczas na poczet grożących kar zabezpieczono 5 samochodów, w tym dwa bmw, audi, jaguara i saaba o łącznej wartości ponad 100.000 złotych. Podczas przeszukań znaleziono także sfałszowane pieczątki wykorzystywane najprawdopodobniej przy licznych oszustwach, a także 352 litry spirytusu bez polskich znaków akcyzy wartości ponad 28.000 złotych. U zatrzymanego pod Zgierzem 35 latka funkcjonariusze ujawnili dodatkowo nielegalny pobór prądu czym zainteresowano zakład energetyczny. Później następowały kolejne aresztowania, które zaprowadziły zatrzymanych przed sąd.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak działa reduktor ciśnienia pary?

Para wodna to jedno z najczęściej stosowanych mediów w systemach przemysłowych – szczególnie w instalacjach grzewczych. Jest stosunkowo łatwa do wytworzenia, dobrze się transportuje, a