REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

45 pseudokibiców odpowie za śmiertelną bójkę

Policjanci z KWP w Łodzi zatrzymali kolejnych pięciu pseudokibiców podejrzewanych o udział w bójce pod Poddębicami, której następstwem była śmierć jednego z uczestników. W ramach śledztwa prowadzonego w tej sprawie przez Prokuraturę Okręgową w Sieradzu do chwili obecnej funkcjonariusze zatrzymali 45 osób. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia. Zapadją kolejne decyzje co do następnych podejrzewanych.

Do zdarzenia doszło około 5.00 rano 8 stycznia 2011 r. W wyniku starcia w miejscowości Józefka pod Poddębicami dwóch grup pseudokibiców zmarł porzucony przez nich 24-letni mieszkaniec łódzkiej dzielnicy Górna. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi niezwłocznie powołał specjalny zespół złożony z łódzkich i poddębickich policjantów. Już w ciągu pierwszej doby od tej konfrontacji zantagonizowanych grup sympatyków dwóch drużyn piłkarskich policjanci zatrzymali pierwszych ośmiu uczestników w wieku od 19 do 26 lat. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli wówczas m.in. kastety, ochraniacze na szczęki i ręce oraz odzież z insygniami tzw. bojówek. W rezultacie kolejnych działań do wczoraj zarzuty udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym usłyszało 40 pseudokibiców z Łodzi, okolic Łodzi oraz Piotrkowa Trybunalskiego. Większość posiada bogatą kartotekę opisującą kryminalną przeszłość.

11 maja dołączyła do nich kolejna piątka w wieku 22, 25, 26, 28 i 29 lat. Do mieszkańców Górnej, Bałut i Śródmieścia kryminalni dotarli niemalże jednocześnie. Meżczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Aktualnie jeden pseudokibic pozostaje za kratami, pozostałych 39 spełnia wymogi związane z oddaniem pod policyjny dozór.

Funkcjonariusze zapowiadają konsekwentne dalsze działania ukierunkowane na identyfikację wszystkich uczestników bójki oraz zebranie materiału dowodowego umożliwiającego postawienie im zarzutów.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mają inne cenne informacje mogące pomóc w ustaleniu uczestników bójki proszone są o kontakt: 42 665 21 42 – Wydział Kryminalny KWP w Łodzi , 42 665 21 16 – Wydział Dochodzeniowo- Śledczy KWP w Łodzi, 42 665 50 07 – telefon zaufania.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a