REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

5000 zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawcy napadów na banki

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, insp. Marek Działoszyński wyznaczył 5.000 złotych nagrody za pomoc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy kilku rozbojów dokonanych na terenie placówek bankowych w Łodzi.

Kryminalni z komendy miejskiej przypuszczają, że na przełomie 2010 i 2011 roku mężczyzna ten dopuścił się rozbojów w placówkach bankowych przy ul. Piotrkowskiej i ul. Ketlinga. Schemat działania sprawcy był zawsze podobny. Mężczyzna ubrany w czapkę z daszkiem wchodził do niewielkiej placówki, gdzie nie było ochrony. Podchodził do boksu obsługi klienta, który jest osłonięty przed wzrokiem osób postronnych. Grożąc przedmiotem przypominającym broń palną żądał wydania pieniędzy. Należy podkreślić, że podczas zdarzenia  mężczyzna zachowywał się bardzo spokojnie, nie zwracając na siebie uwagi innych klientów oraz pracowników banku. Całe zdarzenie trwało od około 3 do 5 minut. Następnie sprawca chował pieniądze oraz przedmiot przypominający broń palną do kurtki i spokojnym zdecydowanym krokiem wychodził z banku. Wszystkie osoby pokrzywdzone w powyższych przestępstwach podawały taki sam rysopis sprawcy:

Rysopis poszukiwanego: mężczyzna w wieku około 30-35 lat, szczupłej budowy ciała, wzrostu około 175 cm, o pochylonej sylwetce z pałąkowatymi nogami. Podczas zdarzeń nosił okulary lecznicze z czarnymi oprawkami. Podczas zdarzeń miał na sobie ubranie w ciemnym, stonowanym kolorze. Elementy garderoby zasłaniały częściowo twarz.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości lub miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny proszone są o kontakt z Wydziałem dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 26/28 w godz.8-16 pod nr telefonu 42 665 14 50, 42 665 14 51 oraz całodobowo pod nr tel. 692 457 703, 42 665 22 50 lub 997/112.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają