REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

8 Zgierska Noc Muzeów – 17.05.2014 (patronat medialny)

To już kolejna, tym razem 8 Noc Muzeów, która odbędzie się 17 maja w Muzeum Miasta Zgierza (gen. J. H. Dąbrowskiego 21). Jak co roku i tym razem przygotowaliśmy sporo atrakcji. Na początek zapraszamy wszystkich na 1900, na wernisaż wystawy, poświęconej kolejnej zgierskiej rodzinie w ramach cyklu „Zgierskie Sagi Artystyczne”. Tym razem nasze sale wystaw czasowych, a dokładniej galeria w piwnicy oddajemy we władanie rodzinie Nawrot.

Tuż po wernisażu bo o 1945 rozstrzygniemy nasz konkurs internetowy do udziału, w którym serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów na naszym muzealnym Facebooku. Do wygrania spora „biblioteczka” na temat Zgierza.

O 2000 czas na to, by na scenie zaprezentowały się gwiazdy, które będą bawiły wszystkich tych, którzy postanowią ten wiosenny wieczór i noc spędzić razem z nami. Na naszym dziedzińcu zagra „Jerzy Filar i Przyjaciele Naszej Basi Kochanej”, czyli będzie można posłuchać znanych wszystkim piosenek z nutką poezji śpiewanej.

Po koncercie na zwiedzających będą czekali nasi przewodnicy, którzy oprowadzą chętnych po naszych salach. Do dyspozycji będzie oczywiście ponownie wystawa: „Klan Nawrotów – cztery pokolenia”, ale również nasze wspaniałe wnętrza mieszczańskie z przełomu XIX i XX wieku na słynnej Kruszówce oraz coś, co zaciekawi najmłodszych i tych trochę starszych, czyli wystawa „Dawnych Tramwajów Czar”. Ta wystawa modeli wagonów oraz wyposażenia z nimi związanego pokazuje jak zmieniały się tramwaje w aglomeracji łódzkiej od początku ich funkcjonowania do lat 90. ubiegłego wieku. No i oczywiście będzie dostępna jeszcze jedna z naszych wystaw stałych, która oprócz Kruszówki stała się nasza wizytówką, czyli „Dziecięcy Świat – zabawki z dawnych lat”, w salach na piętrze w Domu Turysty w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy.

To nie jedyne atrakcje nocy muzeów w Park Kulturowy Miasto Tkaczy który mieści się po sąsiedzku z naszym muzeum bo na ul. G. Narutowicza i ul. ks. Sz. Rembowskiego. Od 16:00 rozpocznie się „Wywoływanie duchów w Mieście Tkaczy”- czyli spotkanie z przewodnikami Koła Przewodników im. R. Rembielińskiego w Łodzi i potrwa ono do 1:00 w nocy. Ponad to 17:30 Wernisaż wystawy „Od haftu do sutaszu”, o 18:00 i o 21:30„Wariacje z poezją” – scenki poetyckie i wiersz na zamówienie oraz o 21:30 i 22:30 projekcje filmu w Centrum Konserwacji Drewna „W drodze po bogactwo – kultura mieszkaniowa epoki biedermeier regionu Łódzkiego”

SOBOTA 17 MAJA 2014r.

– Muzeum Miasta Zgierza, ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 21:

19:00 wernisaż wystawy „Klan Nawrotów”
19:45 rozstrzygnięcie konkursu internetowego (więcej info. na www.muzeumzgierz.pl/aktualnosci i www.facebook.pl/muzeummiastazgierza)
20:00 koncert zespołu „Jerzy Filar i Przyjaciele Naszej Basi Kochanej”
2:00 – 01:00 nocne zwiedzanie ekspozycji:
„Kruszówka wnętrza mieszczańskie z przełomu XIX i XX w.”,
„Dziecięcy świat – zabawki z dawnych lat”,
„Dawnych tramwajów czar”,
„Klan Nawrotów”

– Park Kulturowy Miasto Tkaczy, ul. G. Narutowicza i ks. Sz. Rembowskiego
16:00 – 01:00 spotkanie z przewodnikami Koła Przewodników im. R. Rembielińskiego w Łodzi
17:30 – 18:00 wernisaż wystawy „od haftu do sutaszu”
18:00 – 19:30 „wariacje z poezją” cz. I
21:30 – 23:00 „wariacje z poezją” cz. II
21:30 – 22:00 Projekcje filmu w Centrum Konserwacji Drewna, cz. I
22:30 – 23:00 Projekcje filmu w Centrum Konserwacji Drewna, cz. II

Oraz wiele innych atrakcji.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu