REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

9 zatrzymanych pijanych kierowców w jeden weekend!

 Tylko w ciągu dwóch dni policjanci ujawnili i zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierujących!

 
 W sobotę 16 października w Parzęczewie policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który kierował rowerem mając 1,6 promila alkoholu we krwi. Tego samego dnia w Aleksandrowie Łódzkim został zatrzymany 53-latek, który jechał fordem fiestą mając 1,5 promila. Niedzielne popołudnie było pechowe dla siedmiu kierujących. W samym Aleksandrowie Łódzkim policjanci zatrzymali trzech kierujących. Mężczyźni w wieku 38 i 65 lat poruszali się rowerami, 20-latek jechał samochodem marki Renault. Rekordzistą został 38-latek, którego badanie stanu trzeźwości pokazało 3,24 promila. Wynik 65-latka też nie był mały – 1,96 promila. Najniżej w tej grupie uplasował się 20-latek, bo jego badanie wykazało 1,32 promila.
 
Kolejnych trzech kierujących „na podwójnym gazie” ujawniono na terenie Ozorkowa, Cedrowic i Sokolnik. Dwóch z nich poruszało się samochodem, a jeden rowerem. Najbardziej pijanym okazał się 51-latek, którego badanie wykazało 2,46 promila. 58-latek z Cedrowic miał 1,74 promila, a kierujący daewoo lanosem miał 1,36 promila.
 
Ostatnim ujawnionym tego dnia nietrzeźwym kierującym był 30-latek, który na terenie Mąkolic poruszał się pojazdem marki Renault. Ten z kolei miał 3,44 promila we krwi. Dodatkowo złamał zakaz sądowy dot. prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów.
 
Wszyscy kierujący trafili do zgierskiego aresztu.
 
Przypomnijmy, że 1 lipca weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego zaostrzająca sankcje karne dla nietrzeźwych kierujących. Wprowadziła ona zakaz dożywotniego pozbawienia prawa jazdy dla sprawców, którzy spowodowali śmiertelny wypadek w stanie nietrzeźwości. Wzrosła też kara więzienia z 2 do 5 lat dla kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środka odurzającego, którzy byli już wcześni skazani za jazdę po pijanemu. Kary takie mogą być orzekane także w przypadku, gdy kierujący pojazdem złamał orzeczony czasowy zakaz prowadzenia pojazdów.
 
Informację o zatrzymanych nietrzeźwych kierujących przekazujemy jako przestrogę. Wszyscy zatrzymani usłyszą zarzuty i staną przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Inne

Ciekawe artykuły