REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Akcja Podaruj szpik – podaruj życie – 06.12.2011

6 grudnia na terenie naszego miasta przeprowadzona zostanie akcja rejestracji dawców szpiku kostnego. Jej organizatorami są Fundacja Przeciwko Leukemii oraz zgierska lekarz ginekolog Zofia Marciniak. Patronat honorowy nad akcją objęła Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek

Akcja rejestracji w banku szpiku zajmuje tylko chwilę. Polega na wypełnieniu krótkiej ankiety oraz oddaniu niewielkiej ilości krwi (10 ml) do badania. Osoba rejestrowana nie ponosi żadnych związanych z tym kosztów. Nie są potrzebne żadne wcześniejsze badania. Na pobranie krwi można zgłaszać się po posiłku.
 
Zofia Marciniak jest pomysłodawczynią akcji w naszym mieście jest. Jej życie po ciężkiej chorobie uratował przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego.
 

Dawcą szpiku kostnego może zostać każdy zdrowy człowiek, w wieku od 18 do 35 lat. Rejestracja w banku szpiku zajmuje tylko chwilę i polega na wypełnieniu krótkiej ankiety oraz oddaniu niewielkiej ilości krwi. 
 

Akcja rejestracji dawców odbędzie się w następujących zgierskich placówkach oświatowych:
godz. 08:00-09:30 – Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka (ul. Długa 89/91),
godz. 09:30-11:00 – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica (ul. 3 Maja 41),
godz. 11:00-12:30 – Samorządowe Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta (ul. Musierowicza 2),
godz. 12:30-14:00 – Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II (pl. Jana Kilińskiego 8),
godz. 14:00-15:30 – Kolegium Nauczycielskie (ul. 3 Maja 46).
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wesele w kolorystyce lawendy

Lawendowy to jeden z najpiękniejszych, a przy tym modnych kolorów, który wykorzystuje się w ślubnych dekoracjach. Wspaniale komponuje się z bielą! Motyw lawendy jest charakterystyczny