REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Akcja Społeczna dla Ninki

Biuro poselskie Artura Dunina przygotowało kolejną akcję społeczną tym razem organizując pomoc dla Niny Kubik – półtorarocznej dziewczynki walczącej z bardzo złośliwą formą nowotworu – NEUROBLASTOMA pod nazwą „Nakręćmy się pozytywnie dla Ninki”.

Nina jest po 7 cyklach chemioterapii, a przed nią jest kilka bardzo poważnych zabiegów, autoprzeszczep szpiku, operacja serca, wycięcie guza oraz radioterapia z chemią podtrzymującą. 

Istnieje szansa zwiększająca o 20% możliwość powrotu Niny do zdrowia polegająca na zastosowaniu tzw. chemioterapii resztkowej, która odbywa się tylko w kilku krajach Europy, np. we Włoszech oraz Niemczech. Koszt leczenia waha się od 40 do 170 tysięcy EURO… Dla rodziców Niny suma jest nieosiągalna. 

Do tej pory odbyło się wiele wydarzeń z których całkowity dochód został przeznaczony na ratowanie Ninki. Odbyły się spektakle, licytacje, koncerty, 15 maja będzie można zobaczyć historię Ninki w Sprawie dla Reportera, a 25 maja wziąć udział w maratonie Zumby. Jedną z dodatkowych form pomocy jaką udało się zorganizować jest zbiórka nakrętek plastikowych, dlatego w imieniu rodziców apelujemy do ludzi o ogromnych sercach, a takich jest na szczęście wielu o przyłączenie się do zbiórki nakrętek.

 – Nas to nic nie kosztuje, a Nince może bardzo pomóc – mówi poseł Artur Duninkażdy z nas te nakrętki po prostu wyrzuca. Wystarczy odłożyć do torebki i przynieść do nas, żeby mieć duży udział w ratowaniu dziecka.

Nakrętki można przynosić do Biura Poselskiego (naprzeciw Mc Donald’s) w Zgierzu, poniedziałek – wtorek w godz. 12.00 – 17.00 oraz środa – piątek w godz. 11.00 – 15.30. Przypominamy, że każda ilość nakrętek jest bardzo ważna, zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. 

Akcja potrwa na pewno do 1 czerwca, ale oczywiście będziemy ją przedłużać tak długo jak to będzie konieczne – mówi asystent posła Piotr Ogrodowczyk – jest więc czas na zbieranie i przynoszenie nakrętek. Jako biuro nie możemy organizować zbiórek pieniężnych dlatego też włączyliśmy się w zbiórkę nakrętek. Informacji o możliwości wpłaty finansowej na konto fundacji udzielamy w biurze poselskim. 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.