REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Akcja Trzeźwy Poranek w powiecie zgierskim

13 stycznia w godzinach 5.00-9.00 w całym województwie przeprowadzono policyjną akcję „Trzeźwy Poranek”. W działaniach brało udział 140 funkcjonariuszy ruchu drogowego wspomaganych przez 53 policjantów prewencji. Kontrole drogowe odbywały się we wszystkich powiatach województwa oraz w kilku punktach na terenie miasta Łodzi. Przy pomocy najnowszego urządzenia do badania trzeźwości Alko-Blow cechującego się szybkością w badaniu policjanci skontrolowali około 4900 kierowców ujawniając 45 nietrzeźwych w tym 2 rowerzystów. W Łodzi skontrolowano około 700 kierowców, ujawniając 8 nietrzeźwych. Wszystkim uczestników zatrzymano prawa jazdy, a dodatkowymi konsekwencjami może być grzywna w sądzie oraz kara pozbawienie wolności do 2 lat. 

Jak akcja wyglądała na drogach naszego powiatu? Pięć  załóg ruchu drogowego w składzie 10 policjantów wyruszyło o godz. 5 rano na drogi powiatu zgierskiego, by ujawniać i eliminować nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

–  W ramach akcji przebadano 154 kierujących, wśród których 2 było nietrzeźwych. Jeden to kierowca samochodu, drugi rowerzysta. Podczas akcji kontrolowany był również stan technicznych pojazdów i obowiązkowe wyposażenie. W wyniku kontroli zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych – informuje Liliana Garczyńska, rzecznik prasowy KPP w Zgierzu. – Policjanci zwracali również uwagę na stosowanie przez kierujących i pasażerów pasów bezpieczeństwa a także na kwestię prawidłowego przewożenia dzieci. 10 osób nie respektowało obowiązku zapinania pasów. Wśród nich znalazło się 9 kierujących i 1 pasażer.

Radzimy mieć się na baczności ponieważ podobne akcje mają być odbywać się częściej. W szczególności należy wziąć pod rozwagę umiar lub powstrzymywanie się od spożywania alkoholu w godzinach wieczornych. Nad ranem, mimo że czujemy się dobrze, promile mogą znajdować się wciąż w organizmie.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają