REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Andrzej Supron z wizytą u zgierskich gimnazjalisów

  Andrzej Supron – polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski spotkał się dziś z młodzieżą z Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Zgierzu. Spotkanie rozpoczął pokaz zapaśniczy w wykonaniu zawodników Zgierskiego Towarzystwa Zapaśniczego (m.in. medalistów Mistrzostw Polski). Była więc rozgrzewka, przewroty i efektowne rzuty, a także zaaranżowane pokazy walk zapaśniczych. O jego komentarz pokusił się sam wicemistrz olimpijski z 1980 roku w Moskwie, który w ciekawy i dowcipny sposób wyjaśniał zgromadzonej młodzieży przebieg pokazu. Drugą atrakcją spotkania była krótka pogadanka gościa na temat sportu oraz przebiegu jego kariery sportowej. Następnie zapaśnik odpowiedział na pytania młodzieży.

 
W spotkaniu uczestniczył Prezydent Przemysław Staniszewski oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Młodzieży Marek Lipiec.
 
 
Wizyta legendy polskiego sportu zapaśniczego była nagrodą dla szkoły za aktywność podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Zapasach, które odbyły się pod koniec kwietnia w naszym mieście. Co warte podkreślenia, to Andrzej Supron wystąpił z propozycją nagrodzenia w ten sposób szkoły, która najciekawiej zaprezentuje się podczas mistrzostw.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają