REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bądź eko!

 Budowa jeża – logo Zgierza – z butelek PET po napojach i akcja „Drugie życie książki” – to dwa wydarzenia, które odbędą się w ramach Zakończenia Lata. Pierwsze z nich, przeznaczone dla najmłodszych ma rozwijać szacunek do środowiska naturalnego i kreatywne podejście do wtórnego wykorzystywania rzeczy powszechnie uznawanych za śmieci. Materiał – butelki PET – będzie dostępny na miejscu. Warto dodać, że butelki zbierane były w gronie pracowników UMZ i MOSiR.

 
Druga akcja przeznaczona jest dla wszystkich, bez względu na wiek, a jej idea polega na tym, aby każdy, kto ma przeczytane książki zalegające na półkach, przyniósł je do parku i wymienił na inne.
 
To pierwsza, ale najprawdopodobniej nie ostatnia taka szansa. W przyszłym roku miasto, rozwijając ideę bookcrossingu, planuje ustawić regały z książkami, służące do takiej anonimowej wymiany publikacji. 
 
Obydwa wydarzenia zostały dofinansowane z WFOŚiGW w Łodzi w ramach projektu „Jak wykorzystamy to, co wyrzucamy? Edukacja ekologiczna mieszkańców Zgierza”. Organizator akcji, Wydział Ochrony Środowiska UMZ, zaprasza wszystkich do Parku Miejskiego 4 września 2016 r. w godz. 12.00-18.00.

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od