REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Basen po remoncie jak nowy

Można już zażywać kąpieli w miejskiej łaźni przy ul. Łęczyckiej 24. Dobiegł końca remont który trwał przez całe lato. 
 
Oprócz odświeżenia ścian czy szatni, gruntownie wyremontowano dach obiektu, gdzie poprzez nieszczelności dostawa się wilgoć, a w konsekwencji ściany atakował grzyb. Uszkodzenia zostały zlikwidowane, a mury zabezpieczone odpowiednimi środkami. Poprawiono wentylację i ogrzewanie. Odnowione zostały również zabytkowe wanny miejskie, które pamiętają czasy przedwojenne. 
 
Basen zdecydowano się remontować w wakacje – w okresie kiedy kąpać się i pływać można w otwartych akwenach wodnych. Teraz kiedy dogodna aura na pływanie pod gołym niebiem skończyła się znów można korzystać z miejskiego basenu. 
 
Miejski Zakład Kąpielowy zaprojektowali W. Hordecki i F. Michalski. Otwarta w 1929 r. Łaźnia Miejska mieści m.in. kryty basen (o wymiarach 17x10m) – drugi tego typu obiekt w kraju, a ponadto 16 wanien, łaźnię parową (rosyjską), łaźnię suchą (rzymską), kabiny natryskowe, pomieszczenia do masażu oraz pralnię mechaniczną. W okresie międzywojennym był to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. Przez następne lata cieszył się ogromną popularnością wśród mieszkańców Zgierza i nie tylko. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od