REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpiecznie kibicuję – przeciwnika szanuję

"Bezpiecznie kibicuję – przeciwnika szanuję" to hasło, które skandowali podczas Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Bezpiecznego Kibicowania kibice dwóch rywalizujących ze sobą drużyn 24 maja 2011 r. na hali MOSiR w Ozorkowie.

Bezpiecznie kibicuję – przeciwnika szanuję to nazwa pilotażowego projektu, którego autorami są policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu podkom. Aneta Kominiak, asp. Roman Drozdowski i pani Kamila Łuczak – nauczyciel wychowania fizycznego i jednocześnie Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Ozorków. Projekt został objęty patronatem Starosty Zgierskiego – Krzysztofa Kozaneckiego.

Głównym celem projektu jest propagowanie pozytywnych postaw kibicowania wśród dzieci i młodzieży i naczelnej zasady „Fair play”.

Pilotażowy projekt został zrealizowany 24 maja 2011 r. w Ozorkowie na hali MOSiR. Uczestnikami konkursu byli uczniowie dwóch szkół: Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego i Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie. Konkurs zorganizowany został na dwóch płaszczyznach: sprawności fizycznej i bezpiecznego kibicowania. W pierwszej części reprezentacja szkoły w dowolny sposób miała zaprezentować swoją szkołę. W kolejnym etapie reprezentacje szkół radziły sobie z konkurencjami sportowymi pod nazwami: gąsienica, tratwa, skakanka, przeciąganie liny, skoczek, tor mocarza, slalom gigant i akademia policyjna. Podczas gdy dwie grupy dziesięcioosobowe zmagały się na płycie hali, na trybunach wrzało od okrzyków, śpiewów kibiców. Komisja konkursowa w skład której weszli: Prezes Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA – Jan Kuropatwa, Edward Sarul – sportowiec, Komendant Komisariatu Policji w Ozorkowie – podinsp. Grzegorz Tomaczak, Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Ozorkowie i kierownik hali MOSiR, oceniała nie tylko szybkość i zwinność wykonywania poszczególnych konkurencji sportowych ale sposób kibicowania i przestrzegania zasady „fair play”. Dodatkowo ocenie poddano pomysły na okrzyki, rymowanki, transparenty oraz wygląd grupy kibicującej danej szkole.

Drużyna, która wygrała zmagania sportowe to uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych. Natomiast grupa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących zwyciężyła w rywalizacji ciekawego i bezpiecznego kibicowania.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a