REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczny przejazd

Wraz z otwarciem linii Łódzkiej Kolei Aglomeracjnej Łodź-Widzew – Zgierz, i tym samym przywróceniem ruchu na przejeździe kolejowym na ul. Chełmskiej w Zgierzu, istniała uzasadniona obawa o bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Starostwo zleciło firmie zewnętrznej przeprowadzenie analizy natężenia ruchu drogowego na tym odcinku drogi. Pomiary wykazały, że przez ten przejazd kolejowy przejeżdża dziennie średnio ok. 5155 pojazdów.

Od września, kiedy około 24 pociągów ruszyło na wyremontowane tory nowej linii, starałem się przekonać kolej, że konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie na przejeździe kolejowym na ul. Chełmskiej – mówi Wojciech Budziarski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego. – 7 października podczas spotkania w Zgierzu udało mi się uzyskać zapewnienie, że przejazd ten zmieni swoją kategorię z kat. „C” (z sygnalizatorami drogowymi) na kat. „B”. Co za tym idzie, w tym miejscu zostaną zamontowane 4 półrogatki, nowa sygnalizacja oraz system kamer do rejestracji ewentualnych zdarzeń.

Inwestycja kosztująca 1,2 mln zł ma powstać w przyszłym roku.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.