REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Biblioteka obchodzi swoje 40-lecie

Z aktualnego wydania tygodnika ITZ dowiemy się, że Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Zgierzu obchodzi obecnie swoje 40-lecie. Placówka powołana z myślą o wspieraniu nauczycieli realizujących programy dydaktyczno – wychowawcze, uzupełniających swoje wykształcenie i poszerzających swoje kwalifikacje, oraz dla studentów pedagogiki, tak naprawdę od lat służy całemu środowisku. I choć w czasie tych 40 lat kilkakrotnie zmieniła lokalizację, skład personelu, wyposażenie, wzbogaciła i poszerzyła zbiory, to jej priorytety pozostały niezmiennie, a są nimi: profesjonalna, rzetelna obsługa czytelnika i jak najszersza współpraca ze środowiskiem. 

W dniu 1.09.1970 r. z inicjatywy Wydziału Oświaty i Wychowania oraz ZNP rozpoczęła działalność Miejska Biblioteka Pedagogiczna z siedzibą w lokalu ZNP przy ulicy Komuny Paryskiej 29. Pomieszczenie miało 11m2 a na księgozbiór składały się książki przekazane przez WOiW oraz ZNP…

Takim wpisem rozpoczyna się kronika Biblioteki Pedagogicznej. Więcej informacji w najnowszym numerze Ilustrowanego Tygodnika Zgierskiego. Zapraszamy do lektury. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Sebastian Rejent w Zgierzu

W Ameryce mądre komediowe głowy twierdzą, że potrzeba 10 lat na zostanie dobrym komikiem. U Sebastiana Rejenta na scenicznym zegarze wybiło 11 lat. Te same

Dołącz Do Liderów Innowacji

Od 30 września trwa prowadzony przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi nabór wniosków na dofinansowanie projektów w ramach unijnego działania Rozwój infrastruktury badań i innowacji.