REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bijatyki Online – tajemnica sukcesu gatunku

 Gry Bijatyki Online biją rekordy popularności. Każdego dnia, przed ekranami komputerów zasiada setki tysięcy graczy, których bez reszty pochłania ten specyficzny gatunek. Co stoi za stale rosnącą popularnością tego typu gier wideo? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Powiedzmy sobie szczerze, bijatyki online to niezwykle specyficzny gatunek gier wideo. Nie oferuje rozbudowanej grafiki, możemy zapomnieć też o skomplikowanej fabule. Tymczasem okazuje się, że tzw. „mordoklepki’” biją rekordy popularności, przyciągając przed ekrany setki tysięcy graczy. Mylą się jednak te osoby, które twierdzą, że Gry Bijatyki Online to rozrywka zarezerwowana dla młodzieży w wieku szkolnym. Dane statystyczne jasno dowodzą, że gatunek ten ma też spore wzięcie wśród osób w średnim wieku. To pewnego rodzaju paradoks, wydaje się przecież, że bardziej dojrzali wiekowo gracze szukają innych pozycji. O co zatem chodzi?

Powrót do lat młodzieńczych

Czas największej popularności bijatyk przypada na lata 90. Wielu z nas wciąż sięga pamięcią do dni, kiedy długie godziny spędzało się przed ekranami automatów wrzutowych, oddając się swojej ulubionej rozrywce. W salonach gier najdłuższe kolejki zawsze ustawiały się do automatów z bijatykami, to niezaprzeczalny fakt. Możliwość wzięcia udziału w krwawej walce, z której zawsze wychodziliśmy bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu – to było coś!

W tym miejscu pojawia się niezwykle istotne słowo-klucz, a brzmi ono nostalgia. Starsi gracze, zasiadając do Gier Bijatyk Online, pragną powrócić do szczęśliwych chwil własnego dzieciństwa i ponownie poczuć ten magiczny dreszczyk emocji, który towarzyszył tamtym czasom. A co z młodszą częścią odbiorców?

Stare gry w nowym wydaniu

Nie jest tajemnicą, że wraz z rozwojem technologii, nastąpiły dość znaczące zmiany w interakcji międzyludzkiej. Młodzież przeniosła komunikację społeczną na poziom online, coraz chętniej korzystając z mediów społecznościowych i z innych narzędzi umożliwiających swobodną komunikację. Wszyscy oni są też odbiorcami produktów wirtualnej rozrywki, a od gier oczekują także funkcji społecznościowych.

Wiele Gier Bijatyk Online zawiera w sobie elementy MMO, umożliwiając w ten sposób nawiązanie interakcji z pozostałymi graczami. Mamy tu zatem do czynienia z punktem, w którym rozrywka utrzymana w konwencji gier z dawnych lat, łączy się z funkcjami społecznościowymi, które są charakterystyczne dla współczesnych tytułów.

Taka mieszanka pozostaje atrakcyjna dla niezwykle szerokiej grupy odbiorców, którzy w sieci szukają sposobu na wypełnienie wolnego czasu.

 

Artykuł został przygotowany przez portal z grami online Valhalla.pl. Na stronie www.valhalla.pl znajdziesz darmowe gry bijatyki na Twój komputer.

 

 

 

Inne

Ciekawe artykuły