REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bili, kopali i cięli nożem…

 A wszystko to bez racjonalnego powodu, którego nie są w stanie przedstawić sprawcy, ani pokrzywdzony.

Głowieńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy bili i cieli nożem 51 letniego mężczyznę.

Dnia 22 września 2010 r. około godz. 11. 55 dyżurny w Głownie został poinformowany, że na terenie obiektu MOSiR w Głownie przy ul. Swoboda dwóch mężczyzn kogoś bije. Już po chwili od zgłoszenia na miejscu pojawili się kryminalni z Głowna, którzy dojeżdżając na miejsce widzieli siedzących na ławce dwóch mężczyzn, którzy kopali leżącego pod  ławką mężczyznę. Jeden z funkcjonariuszy zauważył w ręku jednego z oprawców nóż kuchenny.  Nie czekając ani chwili natychmiast wyskoczyli z radiowozu. Podczas dynamicznego zatrzymania jeden z policjantów wytrącił z ręki 30 latka nóż. Obu mężczyzn zakłuto w kajdanki. Sprawcami okazali się 28 latek i 30 latek bez stałego miejsca zamieszkania.
 
Z uwagi na  fakt, iż od obu mężczyzn czuć było silną woń alkoholu, przewieziono ich do komisariatu gdzie zbadano ich stan trzeźwości z wynikami: 28 latek – 4, 16 promila alkoholu we krwi, 30 latek – 2, 68 promila.
 
51 letniego pokrzywdzonego z krwawiącymi ranami dłoni i policzka, ogólnymi potłuczeniami przewieziono do głowieńskiego szpitala. Podczas rozpytania pokrzywdzony nie potrafił on podać powodu dla którego został zaatakowany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile.
 
Oprawców przewieziono do Zgierza, gdzie zostali osadzeni w policyjnym areszcie.
 
Dziś usłyszą zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność