REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Cafe Passion – pomysł na klubokawiarnię w Zgierzu (artykuł sponsorowany)

Obraz Długiej sprzed lat to: sklepy handlowe, cukiernie, duża księgarnia, puby, restauracje, kino. Dziś wygląda ona zupełnie inaczej – spacerując ulicą mijamy banki, których jest coraz więcej, urzędy, instytucje – jest oficjalnie, ale też i nudo. Na szczęście pojawiają się miejsca w których coś się dzieje, które żyją, ewoluują. Jednym z nich jest nowo powstała kawiarni Cafe Passion (ul. Długa 13). Właściciela lokalu, pana Łukasza podpytaliśmy, co się kryję pod tą nazwą.

Agata Urbańska: Zgierz ul. Długa 13. Niegdyś jedna z wielu pizzerii w Zgierzu – Impasto. Dziś przytulna i urocza kawiarnia o tajemniczej nazwie – Cafe Passion. Jak zrodził się pomysł na taką zmianę, metamorfozę? 
Łukasz P.: Jeszcze parę lat temu gastronomia w Zgierzu była bardziej różnorodna, a w ostatnim czasie została ograniczona do barów z chińskim jedzeniem i pizzerii, wiec pomysł, że potrzeba stworzyć coś innego przyszedł sam. Chodziło nam o to, by ludzie mogli przyjść,  spotkać się w lokalu na drinka, kawę i nie przejść zapachem smażonych frytek czy pieczonej pizzy z tabasco.
A.U.: Kogo zapraszacie do tego miejsca, co oferujecie?
Ł.P.: Zapraszamy wszystkich ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie z naszego szerokiego menu od kanapek dla głodnych przez desery dla dzieci po znane drinki dla koneserów dobrego smaku, jak np. mojito, cosmopolitan czy kamikaze.
A.U.: Kawiarnia do której wracają Klienci to nie tylko aromatyczna kawa, herbata, wino, ale również nastrojowe wnętrze. Proszę powiedzieć jak określiłby Pan wystrój i charakter lokalu?
Ł.P.: Wystrój naszego lokalu jest nowoczesny z wygodnymi kanapami ale również przytulny, ciepły, co podkreślają cieple kolory oraz kominek.
 
A.U.: W Zgierzu istnieje już kilka kawiarni, czym Wy – Cafe Passion wyróżniacie się w mieście?
Ł.P.: Wyróżniamy się charakterem ponieważ nie jesteśmy tylko kawiarnią, ale tak zwaną klubokawiarnią (club&cafe), czyli w dzień zapraszamy na kawę, ciastko, lody, a wieczorem i w nocy na piwo, koktajl czy coś czystego:) Mamy największy wybór alkoholu w Zgierzu i najbardziej rozbudowaną kartę drinków. Taki model lokalu (klubokawiarnia) jest bardzo popularny na zachodzie Europy i w większych miastach w Polsce.
A.U.: Jakie macie plany, aby to miejsce żyło, było chętnie odwiedzane?
Ł.P.: Dla naszych gości mamy zawsze promocje i inne atrakcje. Od połowy kwietnia ruszą promocje: Start party i Outlet drinks, czyli ceny nawet -50% na każdy asortyment, co zachęci do odwiedzenia nas. Ponadto za parę tygodni zawita do nas ambasadorki marki Bols… – atrakcje murowane
 
A.U.: Na koniec proszę zdradzić jaka jest specjalność lokalu? 
Ł.P.: Z tego co nasi goście mówią mamy podobno najlepsza szarlotkę z lodami w mieście i koktajl pina rolada.
A.U.: Życzymy zatem jak najwięcej osób wpadających nie tylko na „małą czarną”.
Ł.P.: Dziękujemy i zapraszamy do nas częściej. Organizujemy również imprezy zamknięte.

Inne

Ciekawe artykuły