REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Cyberbulling a kwestie prawne

W najnowszym wydaniu tygodnika ITZ można odnaleźć ciekawy artykuł o cyberprzemocy autorstwa Julity Grabowskiej z Klubu "SofA". Na łamach gazety autorka pisze: "Wraz z rozwojem technicznym który pozornie kojarzony jest z samymi korzyściami, rozpowszechnia się zjawisko cyberprzemocy. Mimo, iż jest ona określana mianem terroru, nie jest czynem zabronionym stypizowanym w jakimkolwiek przepisie prawnym . Jednak z uwagi na częstsze zachodzenie tego zjawiska, w najbliższej przyszłości ma to ulec zmianie"
 
Co rozumie się przez cyberbulling?
 
W gazecie czytamy, że cyberbullying, to działanie polegające na zastraszaniu, prześladowaniu i wyśmiewaniu innych, podejmowane przy użyciu Internetu oraz innych nazędzi elektronicznych. Wraz z jego rozpowszechnianiem powstaje wiele organizacji które mają na celu poszerzenie wiedzy o cyber przemocy . Do objawów cyberprzemocy zalicza się także przesyłanie gróźb drogą internetową przy pomocy telefonów komórkowych. Więcej w papierowym wydaniu gazety.
 
WirtualnyZgierz.pl ma przyjemność polecić najnowszy nr tygodnika ITZ. Jako medium internetowemu, miło nam tym bardziej, że tradycyjna gazeta podąża za najnowszymi nowinkami i trendami ze świata Internetu. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność