W mieniony weekend Bratoszewice stały się krajowa stolicą rolnictwa. W sobotę i niedzielę w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbyły się trzy ważne imprezy wystawiennicze: Targi Rolne „W sercu Polski”, XIV Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Krajowy Zlot Klubów 4H „Wiem co jem”. Jak co roku, ekspozycję patronatem objęli: minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska i marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
XIV Wojewódzką Wystawę Zwierząt Hodowlanych uroczyście otworzył wicewojewoda łódzki Paweł Bejda. Zaraz po inauguracji targów odbyła się prezentacja bydła i wręczenie nagród. Superchampionem Targów, nagrodzona wieńcem z kwiatów okazała się krowa Stella rasy holsztyńsko – fryzyjskiej, odmiana czarno-biała. Najlepszym hodowcą bydła w regionie łódzkim okazałe puchary wręczyli: wicewojewoda łódzki i gospodyni ośrodka, dyrektor ŁODR Barbara Gunter. Podczas wystawy blisko 110 hodowców zaprezentowało bydło mleczne, bydło mięsne, trzodę chlewną, konie, owce, kozy, króliki, szynszyle, a także drób ozdobny.
Promocyjno-handlowa impreza Targi Rolne „W sercu Polski” to przede wszystkim wystawcy regionalni. W tegorocznej edycji swoją markę i produkty promowało ponad 130 firm. Z uwagi na odbywającą się jednocześnie Wojewódzką Wystawę Zwierząt Hodowlanych, tradycyjnie, najwięcej było firm paszowych, drugą pod względem liczebności grupę stanowią firmy prezentujące ciągniki i maszyny rolnicze, przyjechały też mleczarnie i piekarnie, pszczelarze, a także banki ze specjalną ofertą dla rolników i mieszkańców wsi. Większość firm wystawiających się pochodzi z województwa łódzkiego, ale mniej więcej trzecią część wystawców stanowią przedstawiciele firm z innych, niekoniecznie ościennych województw.
Drugą, niezwykle ważną dla tych targów i grupą byli producenci i dystrybutorzy materiału szkółkarskiego oraz kwiatów. Hodowcy zaprezentowali: byliny, sadzonki, kwiaty, trawy i krzewy ozdobne oraz iglaki.
Specjaliści Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach udzielali porad dotyczących zarówno produkcji rolnej, wsparcia finansowego tak ze źródeł krajowych jak i z Unii Europejskiej. Tysiącom zwiedzającym czas umilały zespoły folklorystyczne i twórcy ludowi.