REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Czy urządzałeś kiedyś Pałac? Akcja Wyprawka do Pałacu

Fundacja GAJUSZ zaprasza do wzięcia udziału w akcji Wyprawka Do Pałacu, której celem jest zakończenie najnowszego projektu Fundacji – budowy jedynego w centralnej Polsce Hospicjum dla osieroconych dzieci. 
 
Gajusz tworzy Pałac. Miejsce dalekie od szpitalnej rzeczywistości, dające poczucie bezpieczeństwa i radości. Malowidła na ścianach, piękne meble, babcina wyszywana pościel, pokoje pełne ciepła sprawią, iż dzieci, które nigdy nie wyrosną z okresu dzieciństwa będą miały szansę poczuć się naprawdę szczególnie. Na stronie internetowej www.gajusz.org.pl została zamieszczona lista produktów, koniecznych do urządzenia magicznej przestrzeni. Potrzebne są rzeczy nowe i nie zawsze tanie, ponieważ jak każda placówka hospicyjna, Pałac musi spełniać wymogi sanitarne. Obok nazwy produktu, widnieje link do wybranej rzeczy w sklepie internetowym. Wybrane artykuły można przesyłać na adres Fundacji lub osobiście przynieść do biura przy ulicy Dąbrowskiego 87 w Łodzi, a przy okazji zobaczyć jak postępują prace wykończeniowe. 
 
Szczegóły dotyczące akcji oraz lista rzeczy dostępne są na www.gajusz.org.pl 
               
Fundacja GAJUSZ działa od 20 lutego 1998 roku, jej celem jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Fundacja:
  • pomaga dzieciom przewlekle chorym z terenu województwa łódzkiego. Opiekuje się głównie pacjentami oddziału onkohematologii Szpitala Klinicznego nr 4 im. Marii Konopnickiej przy ul. Spornej w Łodzi.
  • od 2005 roku prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. Dzięki całodobowej opiece lekarzy i pielęgniarek dzieci nieuleczalnie chore nie muszą przebywać w szpitalach, ale mogą być wśród bliskich, w domu.
  • od 2001 roku prowadzi program pomocy prawnej dla dzieci ofiar wypadków komunikacyjnych na terenie całego kraju.
  • prowadzi kampanie informacyjne na temat opieki nad dziećmi chorymi onkologicznie, szkoli rodziców i opiekunów w tym zakresie. Propaguje w społeczeństwie wiedzę na temat leczenia, rehabilitacji i skutków długotrwałych chorób u dzieci.
  • w celu realizacji zadań statutowych współpracuje z administracją rządową (Ministerstwo Zdrowia), samorządową (Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski w Łodzi), osobami prawnymi i fizycznymi, którym nie jest obojętny los małych pacjentów.
Inne

Ciekawe artykuły