REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dla każdego coś miłego

Moc atrakcji przyciągnęła tłumy na Powiatowe Obchody Dnia Dziecka połączone ze świętem samorządowców. W sobotę 31 maja w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim można było miło spędzić czas z całą rodziną. Na naszych milusińskich czekały: wesołe miasteczko, gry zorganizowane przez animatorkę Ulę Pakułę, która wciągnęła do wspólnej zabawy nawet najbardziej nieśmiałe dzieci. O dobry humor zadbali cyrkowcy z O’bimbolando, zaś miłośnicy lepienia babek z piasku korzystali ze specjalnie dla nich stworzonej ogromnej piaskownicy. Zamieniając łopatki i grabki na kredki, najmłodsi goście naszej imprezy stworzyli niepowtarzalną, najdłuższą w Polsce, bo aż 30-metrową, kolorowankę powiatową. Ci nieco starsi chętnie uczestniczyli w Pikniku Służb Mundurowych, podczas którego odbywały się pokazy sprzętu strażackiego, ratownictwa medycznego, popisy psów Służby Celnej. Można było także zapoznać się ze sprzętem żołnierzy z kawalerii powietrznej z Leźnicy Wielkiej oraz podziwiać wystawę starych motocykli.

Ważną częścią uroczystości była Gala Finałowa Maratonu Rowerowego „Tour de Powiat”, podczas której nagrodziliśmy 47 zwycięzców, którzy najszybciej pokonali trasy kolejnych etapów w Zgierzu, Strykowie i Aleksandrowie Łódzkim. Wręczone przez władze powiatu zgierskiego puchary i nagrody, w postaci sprzętu rowerowego, z pewnością stanowią miłe uzupełnienie tego, co zawodnicy już wynieśli z „Tour de Powiat” – wspomnień i satysfakcji z wygranej.

Tego dnia swój czas mieli także samorządowcy, którzy przybyli do Aleksandrowa na zaproszenie Starosty Zgierskiego Krzysztofa Kozaneckiego i Burmistrza Jacka Lipińskiego. Spotkanie było okazją do podkreślenia znaczenia pracy na rzecz naszych „małych ojczyzn”, wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Zasługi i Medali za Długoletnią Służbę oraz prezentacji nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego tamtejszej jednostki OSP.   

Jak na imprezę plenerową przystało, nie zabrakło także dużej dawki dobrej muzyki. Na scenie można było zobaczyć big band „Sweet and Hot Jazzband”, jedynego łódzkiego reprezentanta muzyki SKA – grupę „The Stylacja”, rockowy zespół coverowy „King Rocker” i gwiazdę wieczoru „Golden Life”.  

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.