REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Do czego służą etykiety wielowarstwowe?

Wszystkie towary dopuszczone do obrotu muszą posiadać system oznakowań. Umieszczenie etykiety na opakowaniu stanowi zazwyczaj ostatni etap na linii produkcyjnej. Wśród wielu rodzajów drukowanych etykiet, opcje wielowarstwowe zdobywają coraz większą popularność. Czym są tego rodzaju produkty i jakie mają zastosowanie?

Czym są etykiety wielowarstwowe?

Niejednorodna terminologia może wprawiać w zakłopotanie. Etykiety wielowarstwowe doczekały się wielu bliskoznacznych określeń. Możemy je również spotkać pod nazwą etykiet peel-off lub double layer. Cechą wspólną wszystkich wymienionych tu wersji pozostaje ponadprzeciętna ilość miejsca na umieszczenie wymaganych informacji. Ta cecha sprawia, że omawiane dzisiaj produkty dają nieograniczone możliwości w zakresie zapewniania ciekawej grafiki i czytelnego układu tekstowego.

Z racji wielostronicowego charakteru, w etykietach peel off stosuje się klej zapewniający możliwość wielokrotnego rozklejania i sklejania. Odkrycie pierwszej warstwy ujawnia informacje załączone pod spodem. Producenci zyskują zatem szereg opcji konfiguracji danych przekazywanych odbiorcy końcowemu.

Wygląd etykiety wielowarstwowej nie różni się z zewnątrz od alternatywnych systemów znakowania. Przy bliższym przyjrzeniu się dostrzeżemy jednak grubszą warstwę materiału. Po odsunięciu pierwszej części użytkownik zyskuje dostęp do dodatkowych informacji (np. instrukcja obsługi w kilku językach). Zaufany producent etykiet peel off zapewnia o długiej żywotności warstwy kleju, która przekłada się na możliwość wielokrotnych cykli odklejania i przyklejania bez utraty fabrycznych właściwości spoiwa.

Zastosowanie etykiet wielowarstwowych

Zalety omawianych dzisiaj etykiet ukazują się w pełni przy wyrobach o małym rozmiarze, gdzie standardowe znakowanie doświadcza nadmiernych ograniczeń przestrzennych. Rozdzielenie podawanych informacji na kilka warstw stwarza nowe opcje kształtowania grafiki. Przesłanką do wykorzystania etykiet wielowarstwowych stają się również wymogi prawne dla poszczególnych branż.

Integracja szczegółowego opisu cech, składu i instrukcji obsługi byłaby niemożliwa na wielu wyrobach medycznych i kosmetycznych ze względu na małą powierzchnię opakowania. Dopiero użycie etykiet peel off rozwiązuje ten problem. Etykiety peel off często spotykamy na wyrobach chemicznych, gdzie służą do umieszczenia informacji o zagrożeniach dla użytkownika. Znakowanie wielowarstwowe okazuje się niezastąpione dla producentów perfum, kosmetyków, suplementów diety oraz produktów spożywczych.

Nowa technologia wymaga sporej elastyczności od producenta – wygląd każdego systemu oznakowań wymyka się schematom i wymaga niestandardowego podejścia.

Gdzie zamówić etykiety peel off?

Skorzystaj z przekrojowej oferty drukarni AZ Color, która zajmuje się drukiem etykiet wielowarstwowych w wersji metalizowanej, foliowej lub papierowej. Producent etykiet AZ Color umożliwia personalizację wyglądu produktu do docelowego zastosowania. Odwiedź stronę https://azcolor.com.pl/ i uzyskaj dostęp do tanich i estetycznych etykiet, które ozdobią Twoje wyroby i przekażą wymagane informacje.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a