REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Do Polski zbliża się fala upału, która także nie oszczędzi Zgierza

Chyba nikt z nas nie przypuszczał, że na prawdziwy upał będzie musiał aż tyle czekać. Jednak już w najbliższy piątek do kraju zacznie napływać powoli powietrze zwrotnikowe przez co na zachodzie termometry pokażą +30 stopni. Ponieważ Polska będzie pod działaniem ośrodka wysokiego ciśnienia umiejscowionego nad Rumunią więc żar będzie lał się z nieba wolnego od chmur.

 
Początek upalnej pogody przypadnie na piątek 4 lipca. Co prawda upał wystąpi jedynie na krańcach zachodnich Polski, ale w centrum temperatura będzie już sygnalizować nam, że trzeba ubrać się nieco inaczej. W sobotę 5 lipca w termometry w Zgierzu pokażą od 29 stopni przy pięknej pogodzie. Temperatura maksymalna może sięgnąć 32 stopni i będzie ona występować na przeważającej części Polski. Niedziela to prawdziwy ukrop – w całym kraju za wyjątkiem gór temperatura powyżej 30 stopni. Najgoręcej będzie na Podkarpaciu gdzie termometry mogą pokazać aż 33 stopnie. W Zgierzu  na termometrach zakres 30-31 stopni. W poniedziałek apogeum upału. Termometry w Wielkopolsce pokazać mogą aż 36 stopni! Na ziemi łódzkiej (Zgierz również) temperatura +33 stopnie i nadal ładna, słoneczna pogoda. Wtorek 8 Lipca podobnie; żar niemiłosierny i 35-36 stopni w pasie środkowym Polski w tym także w Zgierzu i okolicach. Biorąc pod uwagę fakt, że w miastach temperatura jest wyższa o 2-3 stopnie może być naprawdę nieznośnie jeżeli chodzi o temperaturę. Na pozostałym obszarze zakres temperatur między 31 a 33 stopnie. Wyjątek stanowią góry gdzie będzie zaledwie 27 stopni.
 
Upał potrwa prawdopodobnie do czwartku 10 lipca kiedy nad Polską zaznaczy się ośrodek niskiego ciśnienia wraz  frontem atmosferycznym, który przyniesie ulgę od upału.
 
Pamiętajmy, że podczas upałów należy pić dużo płynów, ubierać się w jasne, przewiewne ubrania ale przede wszystkim pamiętać o osobach starszych, dzieciach a także o naszych milusińskich, dla których upał jest równie nieprzyjemny. Przypomnieć należy, że w ciągu dnia najwyższa temperatura panuje w godzinach 14-18 a nie jak się przyjmuje w samo południe. W mieście możemy liczyć na ochłodę w postaci ustawionych kurtyn wodnych które mogą przynieść nam chwilową ulgę od upału. 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.