REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Drogowe plany na 2015 r.

Szykuje się pracowity rok na drogach w powiecie zgierskim. Starostwo, wraz z innymi samorządami z naszego terenu, planuje zrealizować kilka inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówek”.

 
Pierwsza inwestycja dotyczy dróg powiatowych w gminie Stryków. Prace planowane są na drodze 5129E relacji Stary Imielnik – Dobieszków – Michałówek – Dobra (ul. Starowiejska, Wodna i Witanówek) – Klęk do skrzyżowania z drogą krajową nr 71 oraz na drodze 5130E na odcinku od Dobrej (ul. Wodna) do wiaduktu autostradowego ( miejscowość Zelgoszcz). Drogowcy położą nowy asfalt oraz chodniki z kostki brukowej, wykonają oznakowanie poziome i pionowe. Żeby poprawić bezpieczeństwo zamontowane zostaną lustra w miejscach o ograniczonej widoczności oraz bariery energochłonne.
 
Podobne prace, w ramach tego samego programu, planowane są na drodze 1150E od miejscowości Bartolin przez Sierżnię, Anielin, Lipkę oraz Niesułków Kolonię. Łącznie przebudowanych zostanie ponad 18 km dróg powiatowych i 16 km dróg gminnych.
 
Druga „schetynówka” dotyczy dróg w zachodniej części naszego powiatu. W Ozorkowie na odcinku od ronda do granic miasta, drogowcy położą blisko 1,5 km nowej nawierzchni, pojawi się również nowy chodnik z kostki brukowej. Z kolei na blisko 1,5 km odcinku od miejscowości Łążki do Parzęczewa, pojawi się nowy asfalt oraz oznakowanie pionowe i poziome. Nowego chodnika doczeka się ul. Mielczarskiego w Ozorkowie.
 
Trzecia „schetynówka” dotyczy przebudowy blisko 10 km dróg na terenie miasta i gminy Głowno. Na ul. Swoboda (odcinek od ul. Śląskiej do ul. Złotej) pojawi się nowy chodnik z kostki brukowej. Nowa nakładka oraz chodniki pojawią się na ul. Łowickiej (odcinek od ul. Targowej do DK nr 14), ul. Zabrzeźniańskiej (odcinek od terenu PKP do ul. Barlickiego) oraz na drodze od granic miasta Głowna (miejscowość Rudniczki) aż do granic powiatu w Lubiankowie.
 
Łączna wartość wszystkich „schetynówek” wynosi blisko 26 mln. zł. Powiatowy samorząd przeznaczy na ten cel ponad 6 mln zł. Pozostałą kwotę dołożą poszczególne miasta i gminy oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu