REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Drzwi do miejskiego szaletu w końcu otwarte

To widok dość niecodzienny. Do tej pory drzwi do toalety były skutecznie zamknięte na kluczyk. Władzom udał się jednak sprawić mieszkańcom prezent na święta. Od 19 kwietnia 2011 r. funkcjonuje publiczna toaleta na pl. Kilińskiego w Zgierzu. Czynna jest w godzinach od 6:00 do 22:00. Korzystanie z niej jest odbywa się bezpłatne. Koszty pokrywa ratusz. 

Z problemem braku szaletu Zgierz nie mógł sobie poradzić przez kilka lat. W 2007 r. Urząd Miasta przeprowadził rewitalizację pl. Kilińskiego obejmującą obszar krańcówki tramwajowej. Wówczas postawiono też budynek mający służyć mieszkańcom jako toaleta publiczna. Niestety nigdy nie została ona otwarta – aż do teraz.

Jak dotąd pomysłów na działanie toalety było kilka, żaden jednak nie doczekał się pełnej realizacji. Zgierski magistrat nie miał szczęścia do przetargów, bo nawet jeśli już ktoś go wygrał, to niedługo po podpisaniu kontraktu umowa była rozwiązywana. Teraz prowadzeniem szaletu zajmuje się łódzkie stowarzyszenie „Ja – Ty – My".
Co o otwarciu sądzą władze miasta?
 
Cieszymy się, że mimo różnych pomysłów, koncepcji udało nam się doprowadzić sprawę do końca. Perturbacje, co prawda były, również poprzednie ekipy miały trudności z poradzeniem sobie z zadaniem, ale w końcu udało nam się rozwiązać ten problem – mówi Grzegorz Leśniewicz, wiceprezydent Zgierza. – Oczywiście, będzie monitorować funkcjonowanie szaletu oraz kontrolować jak stowarzyszenie sprawdza się w realizacji zadania– dodaje. 
 
Mamy nadzieję że nowo otwarty przybytek będzie służył mieszkańcom długo i pożytecznie. 
 

Inne

Ciekawe artykuły