REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Duet w życiu i na scenie

Eri Iwamoto – Bukowian urodziła się w Japonii. Mając trzy lata zaczęła uczyć się gry na fortepianie. Naukę pobierała m. in. na Uniwersytecie Soai w Osace, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Cztery lata temu otrzymała Dyplom Solisty Akademii Muzycznej w Bazylei w Szwajcarii. Konrad Bukowian to Warszawiak, który gra na wiolonczeli. Studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesorów Kazimierza Michalika i Andrzeja Bauera. Otrzymał także Dyplom Solisty Akademii Muzycznej w Bazylei w Szwajcarii, a w 2007 roku z ukończył z wyróżnieniem podyplomowy kurs muzyki kameralnej w Konserwatorium Muzycznym w Genewie. Muzycy od ponad roku są małżeństwem, mieszkają i pracują w Łodzi.

W niedzielę mogliśmy podziwiać ich talent na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej XXIII Muzyczne Lato w Sokolnikach podczas koncertu „Solo i w duecie”, pod patronatem Starosty Zgierskiego – Krzysztofa Kozaneckiego. W wypełnionym po brzegi Kościele Parafialnym w Sokolnikach artyści zagrali Pieśni Schuberta (Fruhlingsglaube, Heidenroslein, Die Forelle, An die Musik, Ave Maria), Łabędzia Saint – Saensa, Vocalise Rachmaninowa, Nokturn Es-Dur Chopina. Goście usłyszeli także utwory Bacha na wiolonczeli oraz Mazurki Chopina na pianinie.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,