REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Duet w życiu i na scenie

Eri Iwamoto – Bukowian urodziła się w Japonii. Mając trzy lata zaczęła uczyć się gry na fortepianie. Naukę pobierała m. in. na Uniwersytecie Soai w Osace, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Cztery lata temu otrzymała Dyplom Solisty Akademii Muzycznej w Bazylei w Szwajcarii. Konrad Bukowian to Warszawiak, który gra na wiolonczeli. Studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesorów Kazimierza Michalika i Andrzeja Bauera. Otrzymał także Dyplom Solisty Akademii Muzycznej w Bazylei w Szwajcarii, a w 2007 roku z ukończył z wyróżnieniem podyplomowy kurs muzyki kameralnej w Konserwatorium Muzycznym w Genewie. Muzycy od ponad roku są małżeństwem, mieszkają i pracują w Łodzi.

W niedzielę mogliśmy podziwiać ich talent na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej XXIII Muzyczne Lato w Sokolnikach podczas koncertu „Solo i w duecie”, pod patronatem Starosty Zgierskiego – Krzysztofa Kozaneckiego. W wypełnionym po brzegi Kościele Parafialnym w Sokolnikach artyści zagrali Pieśni Schuberta (Fruhlingsglaube, Heidenroslein, Die Forelle, An die Musik, Ave Maria), Łabędzia Saint – Saensa, Vocalise Rachmaninowa, Nokturn Es-Dur Chopina. Goście usłyszeli także utwory Bacha na wiolonczeli oraz Mazurki Chopina na pianinie.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub