REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dzieciaki nie powinny się nudzić

Trwa drugi tydzień ferii zimowych. Choć większość dzieci ze zgierskich szkół spędza je w domach, nie powinny narzekać na brak propozycji ciekawych zajęć przygotowanych przez różne zgierskie ośrodki. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się półkolonie organizowane przez MOSiR Zgierz. W pierwszym tygodniu ferii wzięło w nich udział 75 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy mieli do dyspozycji wszystkie obiekty MOSiR – mogli korzystali z lodowiska, pływalni czy grać na orlikach. Odbywały się również zajęcia z zapasów, strzelania z łuków, a także zorganizowana została wycieczka na łódzką FALĘ. Dzieci odwiedziły również Muzeum Miasta Zgierza.

A samo muzeum również przygotował nie lada atrakcje i podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych odwiedziło je około 300 dzieci. Były to grupy maluchów ze zgierskich placówek: Centrum Kultury Dziecka, Biblioteki Miejskiej, wspominanego MOSiRu, a także innych placówek i szkół naszego miasta. Pracownicy muzeum przeprowadzili zajęcia na których dzieci, w oparci o wystawę "Kruszówka" poznawały historię zgierskich rodów fabrykanckich przełomu XIX i XX w. 
 
Dużym powodzeniem cieszyła się również wystawa czasowa pt. "Zabytkowe Pasje Motocyklowe", która przedstawia zabytkowe motocykle w otoczeniu nawiązującym do danego okresu, kraju i wydarzenia. Dodatkowo odbyło się kilkanaście zajęć plastycznych oraz prelekcji o różnorodnej tematyce. Dużym zainteresowanie cieszyły się zajęcia z origami oraz spektakle teatru lalkowego, podczas których dzieci samodzielnie wykonywały kukiełki (pacynki), a następnie wcielając się w role aktorów odtwarzały postacie ze znanych i lubianych bajek. 
 
Mimo przerwy od nauki w części zgierskich szkół podstawowych odbywały się zajęcia dla maluchów: plastyczne, muzyczne, czy po prostu oglądanie filmów, tak aby dzieci na nudę narzekać nie mogły. 
 

Inne

Ciekawe artykuły