REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dzieciaki nie powinny się nudzić

Trwa drugi tydzień ferii zimowych. Choć większość dzieci ze zgierskich szkół spędza je w domach, nie powinny narzekać na brak propozycji ciekawych zajęć przygotowanych przez różne zgierskie ośrodki. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się półkolonie organizowane przez MOSiR Zgierz. W pierwszym tygodniu ferii wzięło w nich udział 75 dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy mieli do dyspozycji wszystkie obiekty MOSiR – mogli korzystali z lodowiska, pływalni czy grać na orlikach. Odbywały się również zajęcia z zapasów, strzelania z łuków, a także zorganizowana została wycieczka na łódzką FALĘ. Dzieci odwiedziły również Muzeum Miasta Zgierza.

A samo muzeum również przygotował nie lada atrakcje i podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych odwiedziło je około 300 dzieci. Były to grupy maluchów ze zgierskich placówek: Centrum Kultury Dziecka, Biblioteki Miejskiej, wspominanego MOSiRu, a także innych placówek i szkół naszego miasta. Pracownicy muzeum przeprowadzili zajęcia na których dzieci, w oparci o wystawę "Kruszówka" poznawały historię zgierskich rodów fabrykanckich przełomu XIX i XX w. 
 
Dużym powodzeniem cieszyła się również wystawa czasowa pt. "Zabytkowe Pasje Motocyklowe", która przedstawia zabytkowe motocykle w otoczeniu nawiązującym do danego okresu, kraju i wydarzenia. Dodatkowo odbyło się kilkanaście zajęć plastycznych oraz prelekcji o różnorodnej tematyce. Dużym zainteresowanie cieszyły się zajęcia z origami oraz spektakle teatru lalkowego, podczas których dzieci samodzielnie wykonywały kukiełki (pacynki), a następnie wcielając się w role aktorów odtwarzały postacie ze znanych i lubianych bajek. 
 
Mimo przerwy od nauki w części zgierskich szkół podstawowych odbywały się zajęcia dla maluchów: plastyczne, muzyczne, czy po prostu oglądanie filmów, tak aby dzieci na nudę narzekać nie mogły. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,