REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

"Dziedzictwo odnalezione na strychu" – poszukujemy pamiątek!

Muzeum Miasta Zgierza poszukuje osób do współpracy przy tworzeniu unikatowej wystawy przedstawiającej dziedzictwo kulturowe naszego miasta. 

Wystawa ta ma pokazać te zabytki, które, na co dzień znajdują się w domowych zakamarkach, w piwnicach i na strychach, a stanowią ciekawy punkt do rozpoczęcia opowieści o przeszłości. 

Zapraszamy do współpracy wszystkich zgierzan, którzy pasjonują się historią, mają ciekawe pamiątki dotyczące swojej rodziny, Zgierza i okolic.

Szukamy do ekspozycji rzeczy wyjątkowych. Najlepiej, jeśli państwa eksponaty przeznaczone na wystawę będą pochodziły przynajmniej z okresu lat 50. Jednak im starsze tym lepsze. Zostaną one odpowiednio przygotowane do wystawy, wyeksponowane oraz sfotografowane. Wystawa ma pokazać utracone na lata, a teraz odzyskane dziedzictwo naszego miasta.

Muzeum Miasta Zgierza chce je jedynie zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców. Wszystkie pamiątki po zakończeniu wystawy wrócą do właścicieli.

Wystawa ma być częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, które w Zgierzu zorganizowane zostaną 20 września. W tym roku EDD organizowane są pod hasłem "Dziedzictwo utracone – Dziedzictwo odzyskane". Stąd też temat i tytuł naszej wystawy. 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Muzeum Miasta Zgierza:

ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 21; tel. 42-716-37-92; e-mail: [email protected]

Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia 2015 r.

Jest to jedyna taka okazja do pokazania światu skarbów, pamiątek przekazywanych z pokolenia na pokolenie, ukrywanych przez wiele lat w domowych zakamarkach. 

Zgierzanie, pochwalcie się swoją rodziną i jej historią, liczymy na Was!

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.