REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Fachowi zawodowcy

 W Zespole Szkół nr 1 im. Cezaka w Zgierzu podsumowano projekt „Fachowo – zawodowo”. W ramach programu „Erasmus+” 75 uczniów tej szkoły odbyło dwutygodniowe, zagraniczne staże zawodowe. Uczniowie z klas o profilach: technik cyfrowych procesów graficznych i technik ekonomista polecieli do Londonderry w Irlandii Północnej, zaś technik obsługi turystycznej oraz technik żywności i organizacji usług gastronomicznych do Grenady lub Kordoby w Hiszpanii.

 
– Uczniowie odbywali staże w swoich zawodach – mówi Katarzyna Dąbrowska, Koordynator projektu „Fachowo – zawodowo”. – Ich zagraniczni pracodawcy podkreślali, że radzili sobie bardzo dobrze. 
Na potwierdzenie zdobycia nowych umiejętności, uczniowie otrzymali certyfikaty, honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
 
– W lipcu spędziłam dwa tygodnie pracując a hiszpańskiej tawernie – mówi Ewelina Skonieczka z IV klasy o profilu technik żywności i organizacji usług gastronomicznych. – Hiszpański pracodawca był miły i bardzo pomocny. Ten wyjazd dał mi przekonanie, że mogę pracować za granicą.
 
Co oprócz cennych doświadczeń i miłych wspomnień przywieźli ze sobą z Irlandii i Hiszpanii uczniowie „Cezaka”?
– Przepisy na salsę, gulasz z byczych ogonów i hiszpański flan – dodaje Ewelina Skonieczka.
Obecni na podsumowaniu projektu przedstawiciele władz powiatu zgierskiego: Krzysztof Kozanecki i Adam Świniuch byli pod wrażeniem tego, jak wiele możliwości rozwoju daje uczniom ta, prowadzona przez powiatowy samorząd, placówka.
 
– Jesteście przykładem szkoły, która sama poszukuje nowych perspektyw, źródeł finansowania, która ma pomysły a dodatkowo wie jak je skutecznie realizować – mówił wicestarosta zgierski Krzysztof Kozanecki, gratulując dyrektor „Cezaka” Lilianie Lipińskiej.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,