REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Festiwal Zderzak 2010 FOTORELACJA

Dn. 18 września br. w Amfiteatrze Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu odbył się już IX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej Zderzak 2010. Organizatorami imprezy jak co roku byli: Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, Stowarzyszenie Kameleon i Agencja Artystyczna Art.Studio – Przemysław Janicki. 

 W tym roku na Festiwal zgłosiło się 60 kapel z całej Polski. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury do przesłuchań festiwalowych zakwalifikowało 10 zespołów: 
CHILITOY (Chrzanów), FIREBALL (Pabianice/Łódź), FIREFLOWER (Kielce), KILLING NULLITY (Włocławek), LANDSCAPE (Warszawa), LEMON CITY (Sochaczew), PAN TRUP (Stalowa Wola), SUBSTYTUT (Pabianice), T-BOX (Giżycko) i UNLUMINATION (Kraków).
 
Jury, w którym zasiedli: Radosław Gajda – Radny Miasta Zgierza, Sławomir Macias – dziennikarz TV Toya muzyk, producent muzyczny oraz Piotr Pachulski – wokalista zespołu Normalsi po burzliwych obradach przyznało Nagrodę Grand Prix oraz 3 równorzędne wyróżnienia.
 
Nagroda Grand Prix powędrowała do zespołu CHILITOY z Chrzanowa, którego muzyka utrzymana jest w klimacie pop-rockowym. Zwycięski zespół wygrał: trofeum ZDERZAKA, nagrodę finansową w wysokości 2.500 PLN, roczne prenumeraty miesięczników „Estrada i Studio” oraz „Gitarzysta” oraz gadżety promocyjne Lokalnego Punku Informacyjnego Eurodesk Polska w Zgierzu.
 
Pierwsze wyróżnienie przypadło w udziale zespołowi LEMON CITY z Sochaczewa. Zespół wygrał: wykonanie profesjonalnej witrynę internetowej wraz z hostingiem – nagrodę ufundowaną przez firmę „webIQ” w Łodzi, 2 skórzane pasy gitarowe ufundowane przez firmę Energy w Łodzi, pendrivy ufundowane przez Urząd Miasta Zgierza oraz roczne prenumeraty miesięczników „Estrada i Studio” oraz „Gitarzysta”.
 
Drugie wyróżnienie otrzymała formacji FIREFLOWER z Kielc. Zespół zgarnął: gitarę elektryczną ufundowaną przez sklep muzyczny Abag Music w Łodzi, efekt gitarowy ufundowany przez Exar Electronix, roczną promocję medialną w ramach współpracy z PRO-RADIO i roczne prenumeraty miesięczników „Estrada i Studio” oraz „Gitarzysta”. 
 
Trzecim wyróżnieniem odznaczono kapelę T-BOX z Giżycka. Zaspół otrzymał: nagrodę finansową w wysokości 500 PLN, 2 skórzane pasy gitarowe ufundowane przez firmę Energy w Łodzi, pendrivy ufundowane przez Urząd Miasta Zgierza i roczne prenumeraty miesięczników „Estrada i Studio” oraz „Gitarzysta”.
 
Ponadto, niezależnie od werdyktu jury, Sklep MAX MUSIC w Łodzi przyznał nagrodę w postaci rocznego serwisu gitarowego zespołowi FIREBALL z Łodzi. 
 
Podczas Gali Finałowej, już poza konkursem, wystąpił laureat zeszłorocznej edycji festiwalu – zespół INFERNALIA z Grudziądza. Gwiazdą tegorocznego Zderzaka był zespół CARRION z Radomia. W oczekiwaniu na ich koncert licznie zebrana publiczność miała okazję obejrzeć taniec z ogniem w wykonaniu Teatru Fen-x z Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu. 
 
Honorowymi patronami imprezy byli: Marszałek Województwa Łódzkiego, Wojewoda Łódzki, Starosta Zgierski, Prezydent Miasta Zgierza. 
Patronat medialny objęli: Radio Łódź, Pro-Radio, Studenckie Radio Żak, TVP Łódź, STVK Centrum, Ilustrowany Tygodnik Zgierski, Magazyn Muzyków i Realizatorów Estrada i Studio, Reymont.pl, WirtualnyZgierz.pl,  Independent.pl, Band.pl. 
Imprezę sponsorowali: Sklep Muzyczny AbagMusic w Łodzi, Akcesoria Muzyczne Energy w Łodzi, Producent Efektów Gitarowych Exar Electronix w Ostrołęce, Sklep i serwis gitarowy MAX MUSCI w Łodzi, Firma Poligraficzna T.O.M.T.E.X w Zgierzu, Firma webIQ w Łodzi, Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Markab, Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, BIM Gastronomia: Bar Express i Bar Myśliwski w Zgierzu oraz Lokalny Punkt Informacji Eurodesk w Zgierzu.
 
Więcej na stronie www.festiwalzderzak.pl 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają