REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Finał I gminnego Konkursu Fotograficznego

 Na początku listopada w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Szczawinie odbył się finał I Gminnego Konkursu Fotograficznego „Odkrywamy piękno gminy Zgierz”. Wzięli w nim udział uczestnicy konkursu, przedstawiciele sponsorów i patronów medialnych oraz uczniowie i nauczyciele szczawińskiej szkoły. Gminę Zgierz reprezentowali Zastępca Wójta Gminy Marek Kominiak i Sekretarz Gminy Bogusława Szczecińska

 Zgromadzonych gości powitały Wioleta Głowacka, Kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Gminy oraz Jolanta Chojecka – Stępniewska, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczawinie. Następnie szkolny Zespół Pieśni i Tańca „Szczawiniacy” zaprezentował trzy tańce: Poloneza, Polkę i Czardasza.
     
Po części artystycznej laureatom konkursu zostały wręczone nagrody. W szranki stanęło 30 osób (23 w kategorii do 16 roku życia i 7 w kategorii powyżej 16 roku życia), które nadesłały 79 zdjęć.
 
W klasyfikacji do lat 16 zwyciężyła Milena Dobrzelewska z Woli Branickiej (zdjęcie pt. „Czerwona słodycz”). Drugie miejsce, za zdjęcie pt. „Rytm autostrady”, zajął Adam Gieras ze Zgierza, zaś trzecia była Agnieszka Olejnik ze Szczawina Dużego („Pierwsze symbole wiosny”). Wyróżnienia otrzymali: Daria Kaczmarek z Warszyc („Zaczarowana mgła nad uśpionym stawem”) i Dawid Dobrzelewski z Woli Branickiej („Biała drożyna ku słońcu”). 
 
W kategorii powyżej 16 lat I miejsce zajął Michał Wołowski ze Zgierza za fotografię pt. „Samotny olbrzym”, drugą lokatę przyznano Krzysztofowi Wołowskiemu ze Zgierza za pracę pt. „Przystanek w locie, zaś trzecia była Monika Wrzesińska z Grotnik („Staw na Krzemieniu”). Wyróżnienia otrzymali: Olga Matusz ze Szczawina Dużego za zdjęcie pt. „Jesienna aleja” oraz Bronisław Matusz ze Szczawina Dużego („Magia starej świątyni”).
 
Laureaci I Gminnego Konkursu Fotograficznego „Odkrywamy piękno gminy Zgierz” otrzymali następujące nagrody – w kategorii do lat 16: za I miejsce – aparat fotograficzny ufundowany przez firmę EURON Sp. z o.o. ze Zgierza; za II miejsce – program do edycji zdjęć oraz oprogramowanie do edycji nagrań wideo w rozdzielczości HD z funkcją tworzenia dysków DVD i Blu-ray™ ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Zgierzu; za III miejsce – książka pt. „Polska. Skarby natury i dziedzictwa kulturowego” ufundowana przez Gminę Zgierz; za I i II wyróżnienie – zegar ścienny gminy Zgierz. w kategorii powyżej 16 lat: za I miejsce – kurs prawa jazdy kat. B ufundowany przez Auto-Szkołę „SZYMON” Szymon Burzyński z Białej; za II miejsce – lot szybowcem ufundowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Zgierskiej zs. w Białej oraz model samochodu RENAUT F1 TEAM SHOW 2010 ufundowany przez Renault Jaszpol Sp. z o.o. ze Zgierza; za III miejsce – książka pt. „Wielkie postacie w dziejach Polski i świata” ufundowana przez Gminę Zgierz; za I i II wyróżnienie – zegar ścienny gminy Zgierz. 
Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali upominki – materiały promocyjne gminy Zgierz. 
 
Finał konkursu zakończyło zwiedzanie wystawy prac wszystkich uczestników.
 
Patronat medialny nad konkursem objęły: Ilustrowany Tygodnik Zgierski, Stowarzyszenie Telewizji Kablowej CENTRUM ze Zgierza oraz Telewizja Polska S.A. Oddział w Łodzi, natomiast patronem honorowym była Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego. 
 
(M.W.)
 
Nagrodzone zdjęcia można oglądać na stronie http://www.gmina.zgierz.pl/cms2/infoserwis_main/popup.php?artid=19097

 

Inne

Ciekawe artykuły