REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Funkcjonowanie Łaźni Miejskiej

Ponieważ sprawa miejskiego zakładu kąpielowego przy ul. Łęczyckiej 24 budzi wśród mieszkańców Zgierza bardzo duże emocje, prezydent miasta Iwona Wieczorek skierowała list do społeczności Zgierza. Poniżej publikujemy treść słów pani prezydent.

"Szanowni Państwo,

Pozwoliłam sobie skierować do Państwa te słowa w odpowiedzi na Państwa obawy dotyczące funkcjonowania Basenu Miejskiego w Zgierzu. Wyrazili je Państwo podpisując się pod listą osób popierających ponowne uruchomienie basenu przy ulicy Łęczyckiej 24. Dlatego już na początku tego listu pragnę Państwa stanowczo zapewnić, że basen zostanie uruchomiony tak szybko jak to jest możliwe, najpóźniej w styczniu przyszłego roku. 

Jestem również zobowiązana przedstawić Państwu kilka faktów, które doprowadziły do zamknięcia basenu. Pod koniec października Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zakazał użytkowania budynku Łaźni Miejskiej (stwierdzono naruszenie konstrukcji krokwi podtrzymujących dach, których przyczyną są przede wszystkim długoletnie zaniedbania stanu technicznego budynku). Decyzja ta miała klauzulę natychmiastowej wykonalności, a w jej uzasadnieniu wyczytać można było, że stan dachu łaźni zagraża bezpieczeństwu użytkowników basenu. Była to jedyna przesłanka do zamknięcia budynku. 

Obecnie dysponując już wszystkimi niezbędnymi dokumentami w tym prawomocnym zatwierdzeniem projektu oraz pozwoleniem na przeprowadzenie remontu, spółka MPGK zleciła wykonanie niezbędnych prac. Ruszą one jeszcze w tym tygodniu. Po wykonaniu napraw umożliwiających bezpieczne korzystanie z basenu zostanie on otwarty. 

Zapewniam, że oczekuję otwarcia basenu z taką samą niecierpliwością jak Państwo, ponieważ jest to obiekt na stałe już wpisany w krajobraz zgierskich zabytków i jego los nigdy nie pozostanie mi obojętny.

Prezydent Miasta Zgierza 
dr Iwona Wieczorek"

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub