REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Gra Miejska "Ucieknij z Kulturą" – 22.03.2012

Z okazji rozpoczęcia wiosny Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG we współpracy z Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu przygotowało ofertę dla zgierskich uczniów. 22 marca 2012 r. siedem grup z czterech zgierskich szkół będzie "uciekać z kulturą".

W tym roku w ramach akcji "Ucieknij z Kulturą!" organizatorzy zaproponowali młodym zgierzanom Grę Miejską. Biorący w niej udział uczniowie będą przemieszczać się pomiędzy "stacjami" usytuowanymi w zgierskich instytucjach kulturalnych (i nie tylko) i zdobywać punkty, które zdecydują o wygranych. Dla najlepszych drużyn przewidziano atrakcyjne nagrody. Start Gry już w czwartek 22 marca o godz. 10:00 w Centrum Kultury Dziecka (ul. Rembowskiego 17).
 
Do Gry Miejskiej zgłosiły się cztery szkoły: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące i Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Dla uczniów przygotowano również warsztaty, dotyczące kultury obywatelskiej, artystycznej i ludowej. Odbyły się one w Miejskim Ośrodku Kultury w sobotę 17 marca.
 
Organizatorzy mają nadzieję, że zarówno warsztaty, jak i Gra Miejska pozwolą uczniom zaspokoić ich głód nowych wrażeń, a przy okazji będą znakomitą okazją do poznania oferty zgierskiej kultury!
 
Partnerami akcji "Ucieknij z Kulturą" są: Miejski Ośrodek Kultury, Zespół Pieśni i Tańca "Boruta", Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Zgierzu, Language Station, Fabryka Urody.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a