REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Gwałtowne burze przeszły przez woj. łódzkie

Mieszkańcy północnej i południowej części ziemi łódzkiej doświadczyli gwałtownych zjawisk pogodowych. W pozostałych częściach punktowo występowały ulewy. W środę około godz. 15.00 w Kurowie, w pow. Kutnowskim pojawiła się trąba powietrzna. Wichura pozrywała dachy z kilkunastu domów, powaliła drzewa oraz uszkodziła linie energetyczne. Przestawiła również zaparkowane samochody. Dziś trwa usuwanie skutków lokalnego tornada.
 
W innych miejsach na mapie województwa wiało i lało lokalnie. W okolicach Zgierza burza przeszła około 13.00, w samym mieście w tym czasie mocno padało. Po opadach w terenach niżej położonych zostały duże kałuże wody.
 
Nawałnice są skutkiem mieszania się mas powietrza z ciepłego wschodu i chłodnego zachodu kraju. Różnica między oba krańcami Polski wynosi nawet 15 stopni Celsjusza. Środa ma przynieść uspokojenie pogody w woj. łódzkim, choć nie oznacza to, że padać nie będzie.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,