REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

II Młodzieżowa Zgierska Debata Oksfordzka

Czy przystąpienie Polski do Unii Europejskiej było słuszne? Zapraszamy na II Młodzieżową Zgierską Debatę Oksfordzką!

Na początek sięgnijmy pamięcią pół roku wstecz – do I Młodzieżowej Zgierskiej Debaty Oksfordzkiej. Podczas jej trwania sala wypełniona była po brzegi. O tamtej debacie mówił cały Zgierz, a forma oksfordzka (co było widać) przypadła młodzieży do gustu.

Zapewne częścią jej sukcesu był temat ,,Nie dla legalizacji marihuany’’. Pomyśleliśmy – czemu by nie zorganizować kolejnej? I nadszedł dobry czas, tematyka wręcz sama nasuwała się nam na myśl. Polska przejęła prezydencję w Unii Europejskiej i z tego tytułu zdecydowaliśmy się zorganizować II MZDO i jako tezę przyjąć ,,Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej było słuszne”.

 
Debata dzieli się na 2 części – w pierwszej uczestniczy 8 osób wydelegowanych przez szkoły gimnazjalne i ponad gimnazjalne, z każdej po jednej. Podzieleni są na 2 grupy – jedna broni tezę, druga ją neguje. Podczas 2 dni warsztatowych w CKD, które przeprowadziła pani Karolina Miżyńska uczestnicy przygotowali się z wystąpień publicznych, umiejętności argumentacji, wyrażania swoich poglądów oraz analizy audytorium. Zapoznali się również ze strukturą debaty w stylu oksfordzkim. Umiejętności jakie zdobyli zaprezentują 25 listopada (piątek) w Sali 114 w Urzędzie Miasta Zgierza. Zmagania dwóch grup oceni publiczność w głosowaniu tajnym. 
 
W drugiej części debaty istnieje możliwość włączenia się do dyskusji przez widzów, na których nie ukrywamy liczymy. I MZDO pokazała, że w naszym mieście młodzież nie obawia się publicznego wyrażania swoich opinii, nawet niekoniecznie zgodnych z ogólnie przyjętymi normami. Mamy nadzieję, że z racji trwania debaty w godzinach szkolnych przybędą na nią nauczyciele (w szczególności WOSu) wraz z uczniami.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a