REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

II Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt – Królowa Strzelców zdobyła 11 bramek

W niedzielę, 29 czerwca 2014 roku na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głownie rozegrano II Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt.

Imprezę zorganizowała Młodzieżowa Rada Miejska w Głownie z Przewodniczącym Michałem Wójcikiem, który jest jednocześnie kierownikiem głowieńskich drużyn. Rywalizacji na boisku przyglądali się przedstawiciele władz Głowna: Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Szkup, Wiceprzewodnicząca Rady Magdalena Szajder oraz Radny Rady Miejskiej Przemysław Milczarek. Do turniej zgłosiło się pięć drużyn z trzech miejscowości: Głowna, Dmosina (po dwie drużyny) oraz Strykowa. Pierwsze dwa mecze to spotkania derbowe. W pierwszym pojedynku doskonale poradziły sobie zawodniczki Dmosina II pokonując swoje młodsze koleżanki 5:0. Drugie spotkanie rozegrały z zawodniczkami z Głowna i po bardzo wyrównanej walce zremisowały 2:2. Kolejny mecz rozegrały zawodniczki Strykowa z Dmosinem I. W tym spotkaniu rewelacyjnie zagrały strykowianki pokonując dmosinianki aż 10:0. Walka Głowna I z Dmosinem II była bardzo emocjonująca. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Damiana Mospinka, które prowadziły 1:0. W dwóch ostatnich minutach meczu Natalia Klimczak doskonale wykorzystała okazję "sam na sam" z bramkarzem strzelając wyrównującego gola. Piąte spotkanie rozegrały zawodniczki drugiej drużyny Głowna ze Strykowem. W tym spotkaniu doskonale poradziły sobie podopieczne Mateusza Kwiatkowskiego, które wygrały 7:0. Po bardzo zaciętej walce w meczu Głowna II z Dmosinem II zwycięsko z boiska zeszły zawodniczki Bartosza Koszelskiego pokonując głownianki 2:0. Mecz Dmosin I z pierwszą drużyną Głowna pokazał waleczność młodych zawodniczek z powiatu brzezińskiego, które po ciężkim pojedynku z podopiecznymi Mospinka – pomimo, iż przegranym – strzeliły honorową bramkę. Jej autorką była Sylwia Michalska.

Po kilku rozegranych spotkaniach przyszedł czas na pojedynek, na który czekało wielu kibiców. Na murawę wyszły zawodniczki Głowno I oraz Strykowa. Po wyrównanej I połowie zakończonej bezbramkowym remisem, w drugiej połowie głownianki strzeliły strykowiankom dwa gole. Przedostatni pojedynek rozegrała drużyna Nikodema Andrzejewskiego z Dmosinem I. W tym spotkaniu zawodniczki z Głowna pokonały swoje przeciwniczki 12:0. Aż 11 goli w tym meczu zdobyła Dominika Gaczewska. Ostatni pojedynek miał wyłonić zwycięzcę turnieju. Drużyna Strykowa oraz Dmosina II wyszły na boisko bardzo skoncentrowane. W pierwszej połowie dominowały zawodniczki Dmosina czego odzwierciedleniem był wynik 1:0. W końcówce II połowy zawodniczkom ze Strykowa udało się zdobyć wyrównującą bramkę, której autorką była Wiktoria Siuda.

Nagrody Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Głownie Michała Wójcika dla Najlepszej Zawodniczki Turnieju przyznano Weronice Piestrzeniewicz ze Strykowa, tytuł Najlepszej Bramkarki otrzymała Aleksandrze Garnys z Dmosina II, zaś Królową Strzelców z 11 bramkami na koncie została Dominika Gaczewska, dla której nagrodę ufundowała Radna Młodzieżowej Rady Miejskiej w Głownie, Weronika Lewandowska.

Każda zawodniczka oraz trenerzy otrzymali pamiątkowe medale. Mecze sędziowali: Zbigniew Rojek, Patryk Ignatowski oraz Kamil Szubert. Turniej mógł się odbyć dzięki finansowemu zaangażowaniu Gminy Miasta Głowno oraz sponsorom: Radnym MRM w Głownie oraz Cukierni "Marcel" Pana Marcela Karczewskiego.

Tabela końcowa:

Drużyna        M       PKT       BR

1.Dmosin II    4        8          9:2

2.Głowno I     4        8         10:4

3.Stryków      4        7        18:3

4.Głowno II    4        4         14:11

5.Dmosin I     4        0          1:32

 

Inne

Ciekawe artykuły