REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Iwona Wieczorek poleci do Chin

Niedawno Urząd Miasta Zgierza gościł w swoich progach ambasadorów Białorusi i Azerbejdżanu. Celem spotkań było nawiązanie współpracy kulturalnej oraz gospodarczej. Ale to nie jedyne egzotyczne kierunki na jakie otwiera się Zgierz. Prezydent miasta Iwona Wieczorek wybiera się w delegację do Chin. W jakim celu?

Pozyskiwania inwestorów, a co za tym idzie nowych miejsc pracy dla mieszkańców miasta Zgierza – odpowiada Tomasz Zgierski, Asystent Prezydenta Miasta. 

Aktualnie wraz z Polsko-Chińską Izbą Gospodarczą przygotowywana jest delegacja składająca się ze zgierskich przedsiębiorców chcących rozwijać swoje firmy, a którzy są zainteresowani nawiązywaniem kontaktów z przedsiębiorcami chińskimi. Polsko-Chińska Izba Gospodarcza służyć ma pomocą w nawiązywaniu takich kontaktów, ale także w samych negocjacjach i rozmowach biznesowych. Zorganizuje również na terenie targów w Xiamen zabudowę powierzchni wystawowej, szyldy, napisy, reklamy, sprzęt multimedialny i zapewni obsługę tłumacza. Targi te są największymi na świecie targami inwestycji i handlu – CIFIT.

Jesteśmy na etapie kontaktowania się ze zgierskimi przedsiębiorcami i zbierania uczestników wyjazdu. Urząd Miasta Zgierza nie będzie ponosił żadnych kosztów związanych z tym przedsięwzięciem – mówi Tomasz Zgierski.

Wszyscy przedsiębiorcy chętni do udziału w oficjalnej delegacji proszeni są o kontakt w Urzędzie Miasta Zgierza z asystentem Prezydenta Miasta Zgierza Tomaszem Zgierskim.

Wcześniej, dzięki współpracy z Polsko-Chińską Izba Gospodarczą udało się zorganizować w Muzeum Miasta Zgierza wystawę "Chińska Armia Terakotowa", którą odwiedziło około 5 tys. osób.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a