REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jak leczyć reumatyzm i łagodzić jego objawy? (artykuł sponsorowany)

Choroby reumatyczne mogą dotyczyć dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa, dłoni czy stawów. Niestety, leczenie reumatyzmu nie jest prostą sprawą – jest skomplikowanym i długotrwałym procesem. W jaki więc sposób pozbyć się bólów związanych z reumatoidalnym zwyrodnieniem stawów?

Czym jest reumatyzm i kogo najczęściej dotyka?
 
Pod pojęciem chorób reumatycznych kryje się aż dwieście różnych odmian. Zalicza się do nich m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń czy zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK). Każda z nich ma swoją specyfikę i przebieg. Zazwyczaj choroby reumatyczne dotyczą nie tylko stawów, ale również innych narządów, w tym układu oddechowego, krążeniowego czy pokarmowego. W przypadku niektórych chorób reumatycznych pacjentowi towarzyszą objawy związane z pogarszającym się wzrokiem. Wbrew obiegowej opinii, ta grupa chorób w dużej mierze dotyczy osób młodych, w przedziale wiekowym 20-30 lat.
 
Reumatyzm – jak leczyć?
 
Niezwykle istotne jest dobre i wczesne rozpoznanie choroby. Nieleczone dolegliwości mogą skutkować niepełnosprawnością i wyłączeniem z aktywności zawodowej, a także problemem z wykonywaniem podstawowych czynności w codziennym życiu. 
 
Jak leczyć reumatyzm? Terapia zależy przede wszystkim od postawionej diagnozy. Pacjent powinien trafić pod opiekę specjalisty, bowiem choroby reumatyczne mają charakter przewlekły. Z większością z nich pacjent będzie musiał sobie radzić do końca życia.
 
Jak  łagodzić dolegliwości bólowe związane z reumatyzmem?
 
Aby nie pogorszyć stanu stawów, warto zadbać o odpowiednie ubranie. Najbardziej dokuczliwe jest wychłodzenie organizmu, które skutkuje później nasilonymi bólem. Dobrym sposobem na walkę z objawami reumatyzmu jest stosowanie okładów z liści kapusty bądź znanego naszym babciom olejku kamforowego, który ma właściwości rozgrzewające. Więcej na ruszajpozdrowie.pl – wejdź na stronę i zapoznaj się ze skutecznymi metodami walki z bólem reumatycznym.
 
 
Można to zrobić, wykonując regularne ćwiczenia fizyczne, a także dbając o dobre odżywienie organizmu. W diecie powinny znaleźć się kwasy omega 3, zawarte w rybach. Dobre działanie wykazuje też nabiał spożywany w odpowiednich ilościach. Dietę można wzbogacić, pijąc zieloną herbatę, a także stosując imbir, który ma właściwości przeciwzapalne.
 
Jeśli problem reumatoidalnego zapalenia stawów dotyczy także Ciebie, sprawdź, jak możesz sobie pomóc, wchodząc na stronę internetową http://ruszajpozdrowie.pl/jak-leczyc-reumatyzm/.

Inne

Ciekawe artykuły