REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jak sprawdzić, co jest uszkodzone w laptopie? Przekonaj się 

Właściwie zdiagnozowanie usterki w laptopie jest absolutną podstawą. To ważne, ponieważ pozwala na późniejszą skuteczną i szybką naprawę całości. Jeżeli zatem zależy Ci na tym, aby Twój sprzęt komputerowy zaczął jak najszybciej działać – nie wahaj się i koniecznie przeczytaj nasz artykuł do samego końca.

Serwis laptopów pomoże Ci z profesjonalną i szybką diagnozą usterki w komputerze. Warto zatem skorzystać z usług ekspertów, którzy są w branży już od bardzo długiego czasu. W naszym artykule przedstawiamy jednak prawdopodobne przyczyny wystąpienia różnego rodzaju awarii.

Laptop nie chce się włączyć i nie świecą się żadne kontrolki

W sytuacji, w której laptop nie chce się włączyć, a przy tym nie świecą się żadne kontrolki i sprzęt nie reaguje na włącznik, możemy mieć do czynienia z różnymi przyczynami. Jednym z głównych jest uszkodzony zasilacz. Musisz się zatem upewnić, czy do sprzętu dochodzi prąd. Kolejna przyczyna to uszkodzone gniazdko zasilania albo wtyczka. Niestety, ale problemem może być także zwarcie na płycie głównej laptopa. Za całkowitą awarię może być również odpowiedzialnych wiele innych czynników. Może to być zawieszenia się zegara RTC, czy uszkodzenie wsadu BIOS.

Laptopa nie reaguje na włącznik, ale świeci się kontrolka ładowania baterii

Jeżeli Twój laptop nie reaguje na włącznik, a przy tym świeci się kontrolka ładowania baterii, zyskujesz pewność, że ma on dostęp do zasilania. Problem leży zatem w innym miejscu. Może to być uszkodzony wsad BIOS, słaba bateria 3V, zawieszenie się zegara RTC lub po prostu zabrudzenie kurzem wewnątrz sprzęt. W takiej sytuacji serwis laptopów zajmie się wyczyszczeniem całości. Tak naprawdę tego typu działania i generalne porządki powinno się robić średnio co pół roku.

Laptop się włącza, ale nie ma obrazu na ekranie

Wśród najbardziej prawdopodobnych przyczyn sytuacji, w której laptop się włącza, a na ekranie nie ma obrazu, może być uszkodzona karta graficzna albo mostek północny. Niekiedy również przyczyną jest uszkodzona matryca albo taśma transmitująca sygnał do matrycy. Serwis laptopów może także zdiagnozować uszkodzony procesor, wsad BIOS lub pamięć RAM.

Jaki serwis laptopów wybrać?

W przypadku uszkodzeniu laptopa, najlepiej jest postawić na wykwalifikowanych specjalistów, którzy znają się na swoim fachu i realizują naprawy już od długiego czasu. Warto zatem odwiedzić serwis Medic Phone, gdzie czeka na Ciebie zespół wykwalifikowanych, a przede wszystkim doświadczonych ekspertów, którzy są w stanie podjąć się tak naprawdę każdej naprawy. To najlepsi eksperci, którzy znają się na swoim fachu, a przede wszystkim nieustannie dążą do samodoskonalenia, dzięki czemu są najlepsi na polskim rynku. Co ważne, chętnie podejmują się każdego wyzwania! Warto im zaufać.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają