REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jak wybrać idealną salę weselną dla siebie?

W dużym mieście czy w uroczej miejscowości daleko od cywilizacji? W luksusowym hotelu czy może w restauracji? Wybór sali weselnej spędza młodym parom sen z oczu. Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji? Dla wielu osób ślub to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu. Nic więc dziwnego, że do tego dnia przygotowują się długie miesiące. Wybierają nie tylko miejsce ślubnego przyjęcia, lecz również menu, motyw weselny oraz wszelkie inne elementy. Dla rzeszy głównym powodem stresów będzie lokalizacja sali weselnej. W jaki sposób do tego podejść, aby szczęśliwi byli zarówno młodzi, jak i goście?

Czym kierować się przy wyborze sali?

Chociaż brzmi to trywialnie, dla każdego może być ważne coś innego. Narzeczeni lubiący klasykę będą rozglądać się za salą mającą taki właśnie wystrój. Miłośnicy stylu rustykalnego zamiast ekskluzywnej restauracji zarezerwują stodołę, a fani stylu glamour wezmą pod uwagę wesele w zamku z kryształowymi żyrandolami.

Poza aranżacją wnętrza znaczenie mają też względy praktyczne. Idealna sala weselna dla pary, która wysłała zaproszenia stu bądź dwustu osobom, musi być przestronna. W przeciwnym wypadku goście będą się tłoczyć, co może wpływać na atmosferę imprezy. Z kolei kameralne przyjęcie nie wymaga dużej przestrzeni. Wręcz przeciwnie, w zbyt okazałym pomieszczeniu może wydawać się skromne, jakby część uczestników na nie nie dotarła. Lepszym rozwiązaniem będzie mniejsza powierzchnia. Na szczęście wiele obiektów proponuje kilka opcji. Przykładowo, narzeczeni, których interesuje sala weselna w Bolesławcu, mogą skorzystać z oferty Hotelu Garden. Dysponuje kilkoma pomieszczeniami o różnym metrażu, więc znajdą coś dla siebie klienci poszukujący miejsca na m.in. 100 osób oraz na max. 40.

Wymarzona sala weselna

Planując ślubne przyjęcie, młoda para musi przemyśleć naprawdę wiele spraw. Znaczenie ma nie tylko design sali, ale i jej udogodnienia. Zwolennicy urządzania wesela w miarę blisko domu często mogą liczyć na wsparcie rodziny czy znajomych przy przygotowaniu potraw, dekorowaniu pomieszczenia etc. Mają też łatwiej, jeśli chodzi o wyszukanie zespołu muzycznego, nie muszą martwić się o dojazd gości lub nocleg dla nich. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku, gdy decydują się na organizację uroczystości w odległym regionie. Wtedy prócz lokalizacji trzeba będzie rezerwować pokoje dla biesiadników oraz zatroszczyć się o transport.

Przybywa obiektów, które wychodzą naprzeciw potrzebom par z daleka. Jeśli przyszli małżonkowie podejmują decyzję o weselu w innym mieście, a nawet województwie, mogą wybrać hotel zapewniający kompleksową obsługę. Wróćmy do poprzedniego przykładu. Narzeczeni mogą sprawdzać, co zapewniają im restauracje w Bolesławcu albo postawić na hotel. Wtedy w jednym miejscu będą mieć salę do celebrowania ślubu oraz apartamenty dla gości. Co więcej, mogą otrzymać pełne wsparcie od pracowników hotelu – tak jak ma to miejsce w Hotelu Garden.

Gdzie znaleźć idealną salę weselną?

Podsumowując, wymarzona sala na wesele to taka, która spełnia oczekiwania danej pary. Może być kameralna bądź przestronna, nowoczesna albo urządzona tradycyjnie. Wszystko zależy od tego, czego oczekują organizatorzy imprezy.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a