REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jak zbierać dane z produkcji?

W momencie gdy zostają wyznaczone cele, powinniśmy zadecydować w jaki sposób je zdobędziemy. Jednym ze sposobów jest wysyłanie e-maili do osoby z zespołu z prośbą o zebranie potrzebnych danych.

Natomiast lepszym sposobem będzie użycie odpowiedniej wiedzy przy użyciu rozwiązania analitycznego, który pozwala na dokładny wgląd w dane poprzez specjalne aplikacje. Głównym elementem przy tym rozwiązaniu są wskaźniki efektywności – KPI (ang. Key Performance Indicators), metryki, które dostarczają odpowiedzi na nasze pytania i są połączone w przeglądy lub pulpity nawigacyjne.

W definicji zarządzania i raportowania istnieje wiele standardowych wskaźników KPI, więc ważne jest aby się upewnić, czy nasze konkretne stanowiska docelowe odpowiadają tym standardowym.

Czytaj również: https://www.dsr.com.pl/zarzadzanie-procesem-utrzymania-ruchu-eam-4factory/

Przy odrobinie szczęścia, przedsiębiorstwo może mieć już odpowiednie dane i widoki standardowych KPI i rozwiązań analitycznych. Z przykładem przychodzi system QAD Adaptive ERP, który ma wbudowaną analitykę, która proponuje ponad 350 opisanych standardowych KPI we wszystkich obszarach działalności. Pozwala to na samoobsługowego rozwiązania analitycznego, który stwarza nowe KPI bez zbędnych programów lub wiedzy na temat programowania czy SQL. Bardzo łatwo z posiadanych widoków na dane z QAD Adaptive ERP określa agregacje, obliczenia i wizualizacje dopasowane do konkretnych przedsiębiorstw. Jedną z zalet jest to, że przy transakcjach systemu ERP 4FACTORYjest zapewnione pełne bezpieczeństwo naszych danych.

Czytaj również: https://www.dsr.com.pl/jak-zarzadzac-waskimi-gardlami-w-procesach-produkcyjnych/

Na koniec warto również wspomnieć, że przy każdej nowej inwestycji, którą pragniemy rozpocząć, powinniśmy zastanowić się jak najlepiej uzyskać najlepszy jej wynik. Ustalenie celów i KPI już na samym starcie a nie na końcu aby była możliwość przeliczenia czy zostanie ona zwrócona i okaże się sukcesem.

Źródło:
https://www.dsr.com.pl/jak-zbierac-dane-z-produkcji/

Inne

Ciekawe artykuły