REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jakie modele foteli są najlepsze do salonu w stylu glamour?

Kiedy przymierzamy się do zakupu mebli do mieszkania, musimy podjąć wiele trudnych decyzji. Do najważniejszych należy ta dotycząca stylu wnętrza. Przykładowo, jeśli wybierzemy glamour, jakie dobrać do niego fotele? Przepych, migoczące dodatki, masywne meble – po tym łatwo poznać styl glamour. Cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród osób urządzających swoje mieszkania bądź domy. Nic dziwnego, to bardzo przyjemny dla oczu, jednocześnie przytulny oraz ekskluzywny trend w architekturze wnętrz. Jakie fotele będą pasować do salonu urządzonego zgodnie z jego zasadami?

Meble w stylu glamour

Na początku wyjaśnijmy, na czym dokładnie opiera się ów kierunek. Przede wszystkim to styl niezmiernie bogaty, kojarzący się z luksusem. Zdecydowanie nie spełni oczekiwań zwolenników minimalizmu oraz prostoty. Meble glamour są zazwyczaj masywne, często posiadają pikowania, przez co sprawiają wrażenie ciężkich oraz solidnych. Nierzadko pokrywająca je tkanina obiciowa to puszysty welur, ale może również być inna, gładka.

Wyposażenie w stylu glamour to m.in. eleganckie sofy, okazałe narożniki, ale także mniejsze elementy typu krzesło z podłokietnikiem. Sprawdzi się w salonach z ograniczonym metrażem, zestawione np. z dwuosobową sofą. Do tego kompletu możemy dołożyć nietuzinkowy stolik kawowy z chromowanej stali, ze szklanym blatem. Inne rozwiązania to rozłożyste fotele, w których aż chce się zanurzyć z książką w ręku. Pięknie wyglądają, ale potrzebują nieco więcej miejsca, aby ukazać swoją urodę. Wepchnięte w kąt małego pokoju nie będą miały szansy zaprezentować się w całej okazałości.

Jakie fotele pasują do stylu glamour?

Wyposażenie w tym konkretnym stylu zwykle nie potrzebuje dużo towarzystwa. Nawet jeśli dysponujemy przestronnym, wspaniale nasłonecznionym salonem, nie musimy zapełniać meblami każdego zakamarka. Styl glamour lubi umiar, choć urządzone w nim wnętrza połyskują oraz migoczą. Co rewelacyjnie odnajdzie się w takim pomieszczeniu? Między innymi, fotel uszak. Cieszy się olbrzymim zainteresowaniem klientów sklepów meblowych, w tym firmy Chesterfield Meble. Bez względu na to, jak kupujący planują zaaranżować salon, ten model zda egzamin wszędzie. Można go dopasować do każdego stylu – nie tylko glamour, lecz także pozostałych, od tradycyjnego po nowoczesny.

Warto zaznaczyć, że uszaki są dostępne w przeróżnych wariantach. W wersji glamour najczęściej będą pikowane; ponadto mogą mieć w miejscach pikowania błyszczące guziczki. Jeśli fotel ma stać w centralnej części, dobrym pomysłem będzie wytypowanie wersji z ozdobną klamerką bądź kołatką umieszczoną w tylnej części (na „plecach” mebla).

Styl glamour w salonie

Wyposażenie pasujące do tego nurtu w architekturze wnętrz stanowi ozdobę pomieszczenia. Meble w stylu glamour są funkcjonalne, ale mają przede wszystkim cieszyć oczy. Dotyczy to zarówno foteli, jak i krzeseł czy sof. Idealnie nadają się do stworzenia strefy wypoczynkowej. Kuszą samym swoim wyglądem do zajęcia miejsca, spędzenia czasu przy kubku parującej herbaty bądź kawy albo przy lekturze książki ulubionego autora.

Inne

Ciekawe artykuły