REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Jest list intencyjny w sprawie 46 i 16

30 grudnia 2011 r. na dwa dni przed końcem roku podłódzkim samorządom udało się podpisać z Łodzią list intencyjny w sprawie utrzymania linii tramwajowych nr 46 i 16. Spotkanie miało miejsce w siedzibie łódzkiego magistratu. Szczegóły nowego porozumienia mają być ustalone jeszcze w poszczególnych porozumieniach międzygminnych, ale już teraz wiemy jakie będą ich główne tezy. 
Po pierwsze od 1 kwietnia 2012 r. operatorem linii 46 i 16 będzie MPK-Łódź Sp. z o.o., realizująca do tej pory usługi transportu zbiorowego dla Łodzi. To rewolucyjna zmiana. Łódzka spółka zastąpi dotychczasowego operatora linii – Międzygminną Komunikację Tramwajową. Łódzki operator ma też przejąć wszystkich pracowników MKT, co cieszy związkowców spółki. Ponadto tramwaje mają kursować z taką samą jak dotychczas liczbą kursów. 
Co ważne dla sąsiadów Łodzi, przez cztery lata mają oni zagwarantowaną niezmienność kosztów utrzymania linii. Koszty jakie będą oni ponosić z tego tytułu będą przez ten czas nadal wynikać z porozumienia komunalnego zawartego między stronami w 1993 r. 
To głównie względy finansowane nie pozwalały do tej pory na osiągnięcie porozumienia. Pozostaje jeszcze pytanie kto za cztery lata będzie decydować o udziale w kosztach utrzymania linii oraz o cenach biletów. Te szczegóły powinniśmy poznać w ciągu najbliższych kilku tygodni. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a