REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kawa kuloodoporna – jak znaleźć sprawdzony przepis?

Niektóre napoje kawowe dają większego kopa energetycznego od innych. Wśród nich wymienić należy nie tylko tradycyjne, mocne espresso i klasyczną czarną kawę, ale także słynną kawę kuloodporną. W szybkim tempie zdobyła ona ogromną popularność, a wszystko to za sprawą jej wyjątkowych właściwości, w tym również tych dietetycznych. Sprawdź, jak znaleźć najlepszy przepis, z którym przygotujesz ją samodzielnie!

Dietetyczny hit, który działa także na koncentrację?

Znany faktem jest to, że kawa dostarcza nam dużej dawki energii. Wszystko za sprawą kofeiny. Niektórzy nie wyobrażają sobie efektywnego, codziennego funkcjonowania bez niej. Co, jednak jeśli nasz ulubiony napój może także pomagać w szybszych spalaniu tkanki tłuszczowej, zrzucaniu zbędnych kilogramów, a także usprawnieniu pracy mózgu – w tym szybszym myśleniu, kojarzeniu faktów oraz zapamiętywaniu. Bloger David Asprey, którzy stworzył przepis na kuloodporną kawę (oryginalnie bulletproof coffee), twierdzi, że ma ona właśnie takie cudowne właściwości. 

Czym tak naprawdę jest bulletproof coffee?

Z pewnością zastanawiasz się, czym różni się ten popularny kawowy napój od klasycznej americano czy espresso. Przede wszystkim składem!  Bulletproof coffee to inaczej kawa z masłem. Poza nim często rekomenduje się także dodanie do niej oleju kokosowego, który jest zdrowym źródłem odżywczych tłuszczy, a także kwasu foliowego, potasu, żelaza i wapnia oraz witamin takich jak B, C i E. Ten popularny napój jest bogaty w dużą, a nawet ogromną dawkę tłuszczów nasyconych, co sprawia, że może zastąpić jeden posiłek w ciągu dnia, na przykład śniadanie. Odróżnia go to między innymi od zwykłej kawy, która raczej stanowi dodatek, a nie danie główne.

Najlepszy sposób na bulletproof coffee

Przygotowanie każdego napoju wymagania trzymania się jednej, podstawowej i złotej zasady: wybieranie składników tylko najwyższej jakości. Niezależnie od tego, czy przyrządzasz klasyczne espresso, czy wypróbowujesz popularny przepis na dietetyczny hit, taki jak bulletproof coffee, wybieraj to, co najlepsze. Podstawa do przygotowania kawy kuloodpornej to doskonałe ziarna. Postaw na świeżo mieloną kawę, najlepiej 100% arabikę. Dzięki temu przygotowany napar będzie miał najlepsze właściwości i walory smakowe. Pozostałe składniki, w tym masło, olej kokosowy, jak i mleko czy napój roślinny także nie powinny odbiegać jakością od kawowych ziaren. 

Przepis doskonały, czyli jaki?

Ze względu na popularność bulletproof coffee w Internecie znajdziesz mnóstwo, różnych sposobów na jej przygotowanie. Nie daj się jednak zawieść krzykliwym nagłówkom. Wybierz prosty przepis na kawę kuloodporną, który w jasny sposób przedstawia procedurę jej przyrządzania. Zwróć także uwagę na to, jakie składniki rekomendują autorzy wpisów. Nie warto podążać za wskazówkami osób, które rekomendują produkty słabej jakości lub zbyt tanie zamienniki. Dla własnego zdrowia lepiej nie stawiać na tańsze alternatywy dla bogatego w tłuszcze odżywcze oleju kokosowego czy masła, zwłaszcza że ta popularna kawa ma pomagać naszemu organizmowi w lepszym funkcjonowaniu!

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a