REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kiedy mróz nas opuści?

Chyba już większość zgierzan ma dość mrozu z którym borykamy się już ponad dwa tygodnie. Mówiąc krótko – najpierw chcieliśmy zimy – dostaliśmy ją. Teraz chcemy by sobie poszła. Czy w najbliższych dniach możemy liczyć na jakieś zmiany w pogodzie? Spadnie śnieg, ociepli się? A może się ochłodzi? Przyjrzyjmy się bieżącej sytuacji.

Aktualnie pogodę w Polsce centralnej kształtuje grupa niestabilnych układów wysokiego ciśnienia. To one sprawiają, że mamy pogodne niebo. Niestety sprawiają również, że mamy do czynienia z solidnym mrozem. Układy wyżowe pozostaną z nami do niedzieli tak więc wykorzystajmy piękną i mroźną pogodę w weekend na spacery. Od poniedziałku wszystko wskazuje na to, że pogoda się pogorszy. Układ niskiego ciśnienia ulokowany nad Skandynawią powoli będzie przemieszczał się na południowy-wschód gdyż wyże przesuną się bardziej na zachód i przestaną "go" po prostu blokować.
 
Już w niedzielę wieczorem i w nocy mieszkańcy polski centralnej powinni przygotować się na opady śniegu (front postępujący z północnego-zachodu), które w poniedziałek wieczorem powinny zaniknąć. Kolejna porcja śniegu we środę. Scenariusz podobny (strefa od północnego-zachodu), tyle że będzie padać przez cały dzień. Przy okazji zacznie robić się cieplej. Nocami, co prawda nadal będzie mroźno (do -13 stopni) natomiast w dzień od -8 do -3 stopni. 
 
Jeżeli wszystko pójdzie dobrze pierwszą "odwilż" na termometrach ujrzymy w czwartek kiedy temperatura w centrum kraju wzrośnie do +1 stopnia. To nie jest dobry syndrom gdyż wszystko to co odtaja w dzień, zamarznie w nocy.Ile potrwa odwilż? Przynajmniej do następnego weekendu.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a