REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kiedy powstanie S14?

Kiedy ruszy budowa planowanej trasy S14, tzw. zachodniej obwodnicy Łodzi, która przebiegać będzie w bliskim sąsiedztwie zgierskiego osiedla 650-lecia? Kiedy droga zostanie oddana do użytku? Nikt na razie nie jest w stanie na te pytania odpowiedzieć precyzyjnie. Co prawda jej południowy fragment stanowiący również obwodnicę Pabianic jest już w trakcie realizacji, co jednak dalej z budową na północ? Wszystko zależy od tego jak rząd rozdzieli środki finansowe. Faktem jest że trasa ekspresowa S14 nie znalazła się na liście priorytetowych projektów do 2013 r. Znajduje się w rezerwie. W projekcie rządowym widnieje jednak jako projekt, który zrealizowany ma być do 2015 r.

Zbigniew Paliński, dyrektor łódzkiego oddział GDDKiA, wierzy że uda się znaleźć środki na tę inwestycję.

 – Zachodnia obwodnica Pabianic (odcinek DK 8 Dobroń – DK 14 Łódź – IKEA jest aktualnie w budowie). Na pozostały fragment drogi (Chocianowice – Emilia DK1) uzyskaliśmy niedawno decyzję środowiskową, co oznacza, że znany jest juz jej ostateczny przebieg. W praktyce oznacza to że, jako Oddział, jesteśmy gotowi, aby przystępować do dalszych działań, takich jak pozyskiwanie terenu, projektowanie i w końcu budowa. Na to jednak niezbędne są pieniądze – wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.

Dziś nie jesteśmy jednak w stanie ze stuprocentową pewnością określić, kiedy przystąpimy do budowy pozostałego odcinka S-14 – przyznaje Maciej Zalewski.
 

Inne

Ciekawe artykuły