REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kolarskie sławy przejadą przez powiat zgierski

Blisko 100 zawodników stanie 29 czerwca na starcie 22. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków w Nowym Sączu. Sześcioosobowe ekipy z Polski i zagranicy powalczą o punkty w rankingu UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska) i o miejsce w składzie narodowej reprezentacji olimpijskiej. Organizatorowi wyścigu – Regionowi Ziemi Łódzkiej NZSS „Solidarność” – co roku udaje się skompletować skład „sportowej śmietanki”.

W latach ubiegłych do kolarskich zmagań stanęli m. in.: Ryszard Szurkowski, Mieczysław Nowicki, Romans Veinsteins, Thomas Liese, Irena Szewińska, Artur Partyka, Jan Tomaszewski i wielu innych. Zawodnicy będą walczyli o zwycięstwo w 4 klasyfikacjach indywidualnych i drużynowej: żółta koszulka (klasyfikacja indywidualna lidera wyścigu), granatowa (klasyfikacja punktowa), zielona (klasyfikacja górska), biała (klasyfikacja U21) i szara (klasyfikacja drużynowa). Oprócz prestiżu wygranej w zawodach tej klasy, dodatkową motywacją będzie z pewnością pula nagród wynosząca 270.000 zł.

Trasa wyścigu przebiegać będzie także przez Powiat Zgierski. 2 lipca kolarze przejadą ulicami Rąbienia i Aleksandrowa Łódzkiego. Tam przy Urzędzie Miejskim na ul. Ogrodowej będzie znajdował się lotny finisz, czyli miejsce, gdzie pierwszy przekraczający je zawodnik zdobywa punkty. Około godziny 15.00 spodziewany jest przyjazd pierwszych kolarzy na metę przed Urzędem Marszałkowskim w Łodzi (Aleje Piłsudskiego).
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub